Trwa ładowanie...
Nielegalne posiedzenie Sejmu ws. TK? Terlecki: działamy zgodnie z prawem
Mariusz Szymczuk

Nielegalne posiedzenie Sejmu ws. TK? Terlecki: działamy zgodnie z prawem

Trybunał Konstytucyjny wystąpił do Sejmu, by powstrzymał się od wyboru nowych sędziów TK do czasu wydania wyroków wobec ustawy o TK oraz jej nowelizacji. Według posłów PO posiedzenie Sejmu w tej sprawie jest "łamaniem Konstytucji". - Rozumiemy stanowisko naszych konkurentów, ale działamy zgodnie z prawem - powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

Share
d2uzd0t

- Nie jest tak, że najwyższą władzą ustawodawcza w Polsce jest Trybunał Konstytucyjny. Parlament nie może zaprzestać działania (...) Rozumiemy stanowisko naszych konkurentów, ale działamy zgodnie z prawem - powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

- Niezastosowanie się do postanowienia Trybunału Konstytucyjnego będzie łamaniem prawa - powiedział z kolei poseł PO Cezary Grabarczyk. Dodał, marszałek powinien się wstrzymać się z wyznaczaniem posiedzenia, w którego porządku dziennym jest wybór nowych sędziów Trybunału, bo "inaczej złamie nie tylko Konstytucję ale też prawo, co podlega karze". - To już jest recydywa, bo marszałek Kuchciński poprzednie posiedzenie Sejmu również zwołał z naruszeniem regulaminu - wyjaśnił Grabarczyk.

Robert Kropiwnicki (PO) ocenił, że "marszałek Kuchciński naraża się na sankcje, na postępowanie prokuratorskie".

d2uzd0t

Podziel się opinią

Share
d2uzd0t
d2uzd0t
Więcej tematów