Trwa ładowanie...

Niedźwiedź wszedł do domu i zdemolował kuchnię

We włoskiej Abruzji do domu rodziny z dwojgiem małych dzieci wszedł niedźwiedź, który zdemolował następnie kuchnię. Takiego zachowania zwierzęcia nie pamiętają najstarsi mieszkańcy tych stron - podkreślają media.

Share
Niedźwiedź wszedł do domu i zdemolował kuchnię
Źródło: flickr.com
d2sj7n4

Do tego zdarzenia - podaje agencja ADNKronos - doszło w małej miejscowości Villavallelonga koło miasta L'Aquila, na terenie wielkiego parku narodowego obejmującego regiony Abruzja, Lacjum i Molise. Do domu, gdzie było wtedy dwoje małych dzieci, wtargnął niedźwiedź, który swoją wizytę zaczął od piwnicy. Następnie przeszedł do kuchni. Zwierzę poruszając się po domu niszczyło wszystko, co spotkało na swojej drodze.

Rodzina z dziećmi zabarykadowała się w jednym z pokojów i wezwała pomoc. Kiedy przybyli funkcjonariusze policji i straży leśnej, przez balkon ewakuowali dzieci. Niedźwiedź został uśpiony i zabrany.

Mieszkańcy okolicy mówią, że zdarza się, iż niedźwiedzie podchodzą pod domostwa, ale zawsze plądrują kurniki i stajnie. Po raz pierwszy, zauważają, zwierzę weszło do budynku mieszkalnego.

Kilka dni wcześniej w Trydencie na północy Włoch mężczyzna został zaatakowany w lesie i zraniony przez pokaźnego niedźwiedzia, który według jego relacji był bardzo agresywny. Ranny trafił do szpitala. Miejscowe władze wydały nakaz schwytania napastnika i, jeśli zajdzie taka potrzeba, jego zabicia.

d2sj7n4

Podziel się opinią

Share
d2sj7n4
d2sj7n4
Więcej tematów