Trwa ładowanie...

Niedzielski uspokaja. "III fala słabnie we wszystkich zakresach"

Statystyki zgonów i zachorowań na COVID-19 nadal pozostają wysokie. Rząd jednak powoli luzuje obostrzenia. Według ministra zdrowia Adama Niedzielskiego III fala koronawirusa "z całą pewnością słabnie".
Share
Niedzielski uspokaja. "III fala słabnie we wszystkich zakresach"
Niedzielski uspokaja. "III fala słabnie we wszystkich zakresach"Źródło: East News, Fot: WOJCIECH STROZYK
d3xdln6

W ciągu ostatniej doby potwierdzono ponad 12 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 175 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 519 osób.

Choć te liczby wciąż nie są małe, to minister zdrowia na Twitterze uspokaja. Jego zdaniem szczyt III fali już za nami, o czym mają świadczyć co najmniej trzy wskaźniki.

"Szczyty III fali dla zakażeń, hospitalizacji i zgonów następowały po sobie w odstępach około tygodnia. Z całą pewnością można już powiedzieć, że III fala słabnie we wszystkich trzech zakresach, choć liczba zgonów nadal jest na wysokim poziomie" - napisał na Twitterze Niedzielski.

d3xdln6

Resort rozwoju mówi "tak" dla postulatu dnia wolnego na szczepienie. "Wyjątkowa sytuacja"

Załączył wykres pokazujący, jak kształtowała się liczba hospitalizacji, zakażeń i zgonów od początku roku. Widać, że wszystkie trzy wykresy, po mocnym wzroście między połową lutego a marcem, mniej więcej od początku kwietnia spadają.

Koronawirus w Polsce. Idzie luzowanie obostrzeń

W środę Niedzielski przedstawił zmiany w obostrzeniach epidemicznych. Luzowanie restrykcji nie nastąpi jednak we wszystkich województwach.

d3xdln6

Poluzowanie obostrzeń będzie obowiązywało w 11 województwach: małopolskim, pomorskim, zachodniopomorskim, lubelskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, podkarpackim, świętokrzyskim, podlaskim i lubuskim.

Pięć regionów dalej będzie funkcjonowało w dotychczasowym reżimie. To województwa: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie.

Od początku epidemii badania potwierdziły zakażenie u 2 731 256 osób, z których 64 168 zmarło.

Przeczytaj również:

Profesor Simon uderzył w wesela. "Piją, całują się i pieszczą"

Sondaż. Coraz więcej Polaków boi się zakażenia COVID-19. Badani ocenili też działania rządu ws. pandemii

Źródło: Twitter.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3xdln6

Podziel się opinią

Share
d3xdln6
d3xdln6
Więcej tematów