Trwa ładowanie...

Niedzielski i Czarnek starli się na konferencji z dziennikarzem TVN24

W trakcie konferencji prasowej poświęconej zmianom w funkcjonujących obostrzeniach minister Adam Niedzielski stwierdził, że "mamy do czynienia z końcem pandemii". Jeden z dziennikarzy zwrócił uwagę, że już kiedyś premier użył podobnego stwierdzenia, które okazało się przedwczesne. W obronie ministra zdrowia stanął Przemysław Czarnek.

Niedzielski i Czarnek starli się z dziennikarzem Niedzielski i Czarnek starli się z dziennikarzem Źródło: East News, fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER
d1azaxk
d1azaxk

Podczas środowej konferencji prasowej ministrów zdrowia i edukacji dziennikarz TVN24 zwrócił uwagę, że Adam Niedzielski w wywiadzie dla "Faktu" stwierdził, że rząd odejdzie od przepisu nakładającego na Polaków obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach publicznych. Podczas konferencji minister zdrowia nie potwierdził jednak tej informacji.

Starcie ministrów z dziennikarzem TVN

Zanim Niedzielski zaczął odpowiadać na zadane pytanie, stwierdził, że dziennikarz najprawdopodobniej otrzymał je przed chwilą SMS-em. Następnie podkreślił, że jego wypowiedź dotyczyła decyzji, które będą podejmowane w perspektywie miesiąca, a nie w najbliższych dniach.

- To jest temat, który absolutnie przyciąga bardzo dużo uwagi. Wypowiedź, której udzieliłem dziennikowi "Fakt", polegała na tym, że nawet jeżeli dojdziemy do sytuacji, w której te restrykcje zostaną zniesione, to nadal Ministerstwo Zdrowia będzie rekomendowało używanie tych maseczek w miejscach publicznych – powiedział Niedzielski.

d1azaxk

Do dyskusji włączył się również Przemysław Czarnek. Jak stwierdził, liczył na to, że także i on usłyszy jakieś pytanie. - Także korzystając z okazji chcę tylko powiedzieć, że gdybyście państwo jednak skupili się na rzetelnym informowaniu, a nie permanentnym straszeniu społeczeństwa, to też byłoby z pożytkiem dla wszystkich – rzucił Czarnek.

Dziennikarz próbował odpowiedzieć na zaczepkę Czarnka, ale rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz postanowił ostatecznie zakończyć konferencję nie dopuszczając go do głosu.

Piąta fala zaskoczyła. Przypadków może być o wiele więcej niż w oficjalnych raportach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1azaxk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1azaxk
Więcej tematów