Niedziele handlowe 2021. Czy 25 lipca sklepy będą otwarte?
Czy 25 lipca sklepy będą otwarte i będziemy mogli zrobić zakupy? Sprawdź, czy najbliższa niedziela będzie handlowa i które sklepy będą jutro otwarte.
Wiele osób planujących zakupy wcześniej zadaje sobie pytanie, czy 25 lipca to niedziela handlowa. Od początku 2020 roku zakaz handlu w niedziele ma dość rygorystyczną formę. Zgodnie z ustawą ograniczającą handel w niedziele i święta, mamy coraz mniej możliwości do tego, by zrobić zakupy w niedzielę.
Niedziele handlowe 2021. Kalendarz
W 2021 roku tylko siedem niedziel będzie niedzielami handlowymi. W tym roku były już cztery niedziele handlowe. Pierwsza z nich przypadła 31 stycznia, a kolejne odbyły się 28 marca, 25 kwietnia i 27 czerwca.
Nie trudno policzyć, że przed nami jeszcze trzy niedziele handlowe. Najbliższa z nich przypadnie w ostatni weekend sierpnia, idealnie by zrobić ostatnie zakupy przed powrotem dzieci do szkół. Kolejne dwie niedziele, kiedy będziemy mogli zrobić zakupy, zaplanowano na grudzień.
Kalendarz niedziel handlowych w 2021 roku:
- 31 stycznia 2021 r.,
- 28 marca 2021 r.,
- 25 kwietnia 2021 r.,
- 27 czerwca 2021 r.,
- 29 sierpnia 2021 r.,
- 12 grudnia 2021 r.,
- 19 grudnia 2021 r.
Dziesięciobój to dyscyplina dla prawdziwych twardzieli. "Musimy być skoncentrowani przez 48 godzin"
Niedziele handlowe 2021. Sklepy otwarte 25 lipca
25 lipca przypada kolejna niedziela niehandlowa, a to oznacza, że zakupy tego dnia mogą być utrudnione. Większość sklepów tego dnia jest zamknięta, przede wszystkim galerie handlowe oraz sklepy wielkopowierzchniowe typu Lidl czy Carrefour. Przypominamy, które placówki będą otwarte i będzie można w nich zrobić zakupy:
- sklepy osiedlowe, w których klientów obsługuje właściciel,
- sklepy działające na zasadzie franczyzy, np. Żabka, Carrefour Express,
- kwiaciarnie,
- placówki pocztowe,
- sklepy na dworcach PKP,
- stacje paliw.
Po nawiązaniu współpracy z Pocztą Polską Biedronka otwiera drzwi dla klientów także w niedziele niehandlowe. Sieć testuje usługi pocztowe w 240 sklepach w całej Polsce. Nieśmiałe szacunki obejmują nawet kilkadziesiąt placówek, w których już teraz można nadać i odebrać paczkę.
Za nieprzestrzeganie przepisów przewidziane są surowe kary. Inspektor może nałożyć na placówkę karę w wysokości 1-5 tys. zł. Sprawa może trafić nawet do sądu, a tam grzywna może wynieść nawet 100 tys. zł.