Trwa ładowanie...
d1boq5i

Niedożywione niemowlę z Gliwic w szpitalu. Rodzice zatrzymani

Siedmiomiesięczna dziewczynka trafiła do szpitala z podejrzeniami nieprawidłowego rozwoju psychoruchowego, niedoboru wagi i wzrostu. Policja z Gliwic zatrzymała rodziców dziecka. Grozi im kara nawet pięciu lata więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemowlę przechodzi nadal badania.
Niemowlę przechodzi nadal badania. (Pixabay.com)
d1boq5i

Policjantów zaalarmowała pracownica ośrodka pomocy społecznej. Do mieszkania pary trafiła, bo przychodnia lekarska poinformowała ośrodek, że rodzice nie zgłosili się z dzieckiem na obowiązkowe szczepienia i badania kontrolne.

"Podejrzenia dotyczące stanu zdrowia dziecka okazały się słuszne. Dziewczynka nie posiadała żadnych widocznych obrażeń, jednak niepokój wzbudzał fakt, że była ona wychudzona" - informuje śląska policja.

Zobacz też: Poruszająca historia tragicznego dzieciństwa

d1boq5i

Wezwani na miejsce ratownicy pogotowia medycznego podjęli decyzję o przewiezieniu dziecka do gliwickiego centrum medycznego.

Niemowlę przechodzi nadal badania.

Okazało się też, że rodzice są poszukiwani przez policję - zostali przez sądy skazani za niezapłacone grzywny. Ojciec dziecka ma spędzić za kratkami cztery miesiące, a jego partnerka 28 dni.

Teraz oboje odpowiedzą także za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im za to do pięciu lat pozbawienia wolności.

d1boq5i

Podziel się opinią

Share

d1boq5i

d1boq5i
Więcej tematów