Trwa ładowanie...

Niebywały chaos. Rosjanie uciekali w panice, wpadli do rowu

Do sieci trafiło nagranie z próby ucieczki żołnierzy Putina przed siłami zbrojnymi Ukrainy. Rosjanie w panice wsiadali do swoich pojazdów transportowych, by jak najszybciej wyjechać z zagrożonego terenu. Jeden z żołnierzy (prawdopodobnie dowódca) poganiał swoich żołnierzy strzelając w niebo z karabinu. Po kilkunastu sekundach maszyna wypełniona żołnierzami wpadła do rowu.

Rosjanie w panice uciekają przez wojskami UkrainyRosjanie w panice uciekają przez wojskami UkrainyŹródło: Twitter
d1gz7m7
d1gz7m7

Nieudolną próbę ucieczki - z zagrożonego odbiciem przez wojska Ukrainy miejsca - nagrali sami rosyjscy żołnierze. Do zdarzenia doszło w obwodzie chersońskim, a na trwającym kilka minut nagraniu widać wojskowych z armii Putina, którzy jak najszybciej chcą opuścić zagrożony teren.

Już na początku nagrania słychać wyraźne "dawaj", a chwilę później widać, jak jeden z żołnierzy (prawdopodobnie dowódca), który wszedł już na wojskowy pojazd, znów pogania żołnierzy, bo ci jeszcze nie weszli do maszyny. Pada nawet krótka seria strzałów z karabinu, mająca chyba zachęcić żołnierzy do szybszego poruszania się i natychmiastowej ewakuacji.

Kiedy po chwili wypełniony żołnierzami pojazd rusza i opuszcza najbardziej zagrożony obszar, wydaje im się, że już jest bezpiecznie. Młody żołnierz, któremu silny wiatr zwiewa czapkę zdaje się uśmiechać i oddycha z ulgą - w tej samej chwili dochodzi jednak do wypadku.

d1gz7m7

Wojskowy pojazd zjeżdża kołami na pobocze, kierowca traci panowanie nad maszyną, a ta z impetem ląduje w rowie. W tumanach kurzu niewiele już widać, ale słychać jęki zaskoczonych takim obrotem spraw żołnierzy.

Rosjanie się przegrupowują

Rosyjskie wojska przygotowują się do obrony w pobliżu okupowanego Chersonia, do którego zbliżają się siły ukraińskie; Rosja nadal przerzuca swoje oddziały na Białoruś, rosyjscy żołnierze są m.in. w obwodzie brzeskim - powiadomił w niedzielę sztab generalny ukraińskiej armii.

"W miejscowościach w pobliżu Chersonia wróg prowadzi działania w celu przygotowania się do obrony. Odnotowano przybycie do miejscowości Kałanczak blisko stu funkcjonariuszy Gwardii Narodowej (Rosgwardii) z Groznego" - głosi komunikat sztabu. Grozny to główne miasto Czeczenii, republiki na rosyjskim Północnym Kaukazie, rządzonej twardą ręką przez Ramzana Kadyrowa.

Opisując sytuację w obwodzie chersońskim, gdzie trwa kontrofensywa sił ukraińskich, sztab poinformował, że Rosjanie wywieźli więźniów z jednego z zakładów karnych w Chersoniu. "Przeciwnik wykorzystuje teren wspomnianego zakładu do rozmieszczania personelu i sprzętu wojskowego" - czytamy w komunikacie sztabu.

Na wschód od Chersonia, w mieście Nowa Kachowka "rosyjskie służby specjalne aktywnie podsłuchują rozmowy telefoniczne miejscowej ludności". W sąsiednim obwodzie zaporoskim, znajdującym się częściowo pod okupacją, wojska najeźdźcy rozlokowują swoich żołnierzy w domach mieszkańców w miejscowości Wełyka Znamianka.

Rosyjskie wojska już na Białorusi. Pokazali, co się dzieje przy granicy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1gz7m7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d1gz7m7
Więcej tematów