Trwa ładowanie...
d1098a5

Nie żyje mjr Bronisław Karwowski. Zdążył poprowadzić wnuczkę do ślubu

W wieku 94 lat zmarł mjr Bronisław Karwowski ps. "Grom". Był wieloletnim członkiem Rady Naczelnej Związku Żołnierzy NSZ, brał udział w powstaniu warszawskim. Kilka dni temu w sieci opublikowano nagranie ze ślubu jego wnuczki. Zdążył poprowadzić ją do ołtarza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mjr Bronisław Karwowski brał udział w powstaniu warszawskim
Mjr Bronisław Karwowski brał udział w powstaniu warszawskim (Telewizja Narew)
d1098a5

O śmierci mjr. Bronisława Karwowskiego poinformowano na oficjalnych kanałach społecznościowych Narodowych Sił Zbrojnych. "Z żalem zawiadamiamy, że dzisiaj 1 września 2018 r. w 79. rocznicę napaści Niemiec na Polskę odszedł na wieczną wartę przeżywszy 94 lata mjr Bronisław Karwowski ps. "Grom" - wieloletni członek Rady Naczelnej Związku Żołnierzy NSZ, żołnierz wyklęty, oficer II konspiracji NSZ-NZW" - czytamy we wpisie na Facebooku z 1 września.

Zobacz także: Wzruszony powstaniec Majewski dziękuje za obecność na skwerze. „Tyle osób pamięta”

Kilka dni temu w sieci opublikowano nagranie, na którym widać, jak mjr Karwowski poprowadził swoją wnuczkę do ślubu. "Dziadek musiał czuć się bardzo dumny że dostąpił tego zaszczytu", "Wszystkiego najlepszego dla Młodej Pary i Dziadka Bohatera", "Aż łezka mi się w oku kręci!" – komentowali internauci.

d1098a5

Za swoje zasługi mjr Karwowski został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Krzyżem Zasługi z Mieczami i Krzyżem Narodowego Czynu Zbrojnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1098a5

Podziel się opinią

Share

d1098a5

d1098a5
Więcej tematów