Trwa ładowanie...
d2ks5ko

"Nie zostawimy sprawy pogróżek wobec arcybiskupa"

Papież Benedykt XVI zadzwonił do przewodniczącego episkopatu Włoch arcybiskupa Angelo Bagnasco, by zapewnić go o swej solidarności w związku z pogróżkami, jakie otrzymuje. Również prezydent Giorgio Napolitano zapewnił, że Włochy nie "pozostawią samego" nowego przewodniczącego episkopatu. Hierarcha naraził się zapewne wygłoszeniem opinii, że "prawne uznanie związków homoseksualnych może doprowadzić w przyszłości do legalizacji pedofilii i kazirodztwa".

Share
d2ks5ko

List ten szef państwa wystosował dzień po tym, jak kard. Bertone wezwał władze w Rzymie do okazania wsparcia dla hierarchy. W niedzielę ujawniono, że arcybiskup Bagnasco otrzymał list, w którym był nabój.

Włochy nie pozostawią arcybiskupa Angelo Bagnasco samego wobec niedopuszczalnych, nikczemnych gróźb ciemnego pochodzenia, których jest obiektem - napisał prezydent w liście do sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej.

Przez prawie cały miesiąc na murach wielu włoskich miast pojawiały się napisy, będące wyrazem wrogości wobec arcybiskupa Genui. Najczęściej pojawia się hasło "Bagnasco-hańba". Nie brakowało również pogróżek i dlatego dostojnikowi natychmiast przyznano ochronę.

Pilnie strzeżona jest także jego siedziba. Środki bezpieczeństwa wokół przewodniczącego episkopatu jeszcze bardziej wzmocniono po incydencie z tajemniczą przesyłką.

d2ks5ko

Akty wrogości są wiązane z kontrowersyjną wypowiedzią arcybiskupa, który pod koniec marca wyraził opinię, że prawne uznanie związków homoseksualnych może doprowadzić w przyszłości do legalizacji pedofilii i kazirodztwa.

Dlaczego sprzeciwiać się formom prawnie uznanym, a więc stworzyć alternatywy dla rodziny? Dlaczego miano by się potem sprzeciwić kazirodztwu, jak w Anglii, gdzie brat i siostra mają dzieci, żyją razem i kochają się? Dlaczego miano by się sprzeciwić partii pedofilów w Holandii, skoro istnieje zgoda obu stron? - pytał arcybiskup Bagnasco.

Wypowiedź hierarchy wywołała liczne protesty, także ze strony przedstawicieli rządu. Środowiska homoseksualistów zażądały przeprosin.

Informacja o tym, że arcybiskup otrzymał list zawierający nabój wywołała falę wyrazów solidarności, a także zaniepokojenia. Przewodniczącego episkopatu zapewnili o swym poparciu przedstawiciele wszystkich opcji politycznych, również ci, którzy wcześniej go krytykowali.

Sylwia Wysocka

d2ks5ko
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ks5ko
d2ks5ko
Więcej tematów