Trwa ładowanie...

Nie tylko reforma sądownictwa. Ziobro o planach rządzących. "Obejmuje wiele innych sfer codziennego życia Polaków"

- Na pewno dokończenie reformy sądownictwa jest jednym z elementów planu, ale plan jest szerszy - powiedział Zbigniew Ziobro pytany o kolejne działania rządzących. Wspomniany przez ministra plan ma "obejmować wiele innych sfer codziennego życia Polaków". Polityk zdradził, że są już gotowe projekty ustaw.

Share
Nie tylko reforma sądownictwa. Ziobro o planach rządzących. "Obejmuje wiele innych sfer codziennego życia Polaków"
Źródło: PAP
d178r35

Zbigniew Ziobro był gościem na antenie Jedynki Polskiego Radia. Minister sprawiedliwości był pytany o sprawę Sławomira Nowaka, który w poniedziałek został zatrzymany.

- Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie, w tej sprawie są stawiane bardzo poważne zarzuty - wskazywał minister Ziobro. Dodał, że sprawa jest na etapie, który pozwala badać inne wątki, które pojawiają się w ramach postępowania. - Współpraca ze stroną ukraińską układa się bardzo dobrze, można powiedzieć wręcz, że wzorcowo - zapewnił polityk.

Zobacz wideo: Sławomir Nowak zatrzymany. Donald Tusk obrywa rykoszetem od wiceministra

Szczyt UE. Zbigniew Ziobro o praworządności

Podczas rozmowy pojawiła się również kwestia szczytu UE. Zdaniem Zbigniewa Ziobry "wielkość wynegocjowanych środków finansowych to sukces delegacji Polski z panem premierem na czele".

- Natomiast jeżeli chodzi o kwestie praworządności, to tutaj wyjaśnię, że początkowo projekt KE zakładał wiązanie wydawanie tych miliardów euro z możliwością oddziaływania na rządy poszczególnych państw i wymuszanie zmian pod pretekstem praworządności w bardzo wielu obszarach. Nie tylko sądownictwa, prokuratury, organów ścigania, ale też np. spraw związanych z tzw. małżeństwami homoseksualnymi czy sprawami związanymi z szerszym dostępem do aborcji - tłumaczył polityk.

d178r35

Dodał, że "to było bardzo, bardzo niebezpieczne i prowadziło do realnej, faktycznej zmiany ustroju i poszczególnych państw UE w niebezpiecznym niezwykle kierunku".

- Zapoznajemy się z zapisami i podtrzymujemy, jako Solidarna Polska, że wiązanie środków z kwestią praworządności jest dla nas wysoce niepokojące, ale z dobrą wiarą podchodzimy do zapowiedzi premiera, który gwarantuje, że do takiego powiązania nie dojdzie - powiedział Ziobro.

Według niego rozwiązanie wynegocjowane przez premiera gwarantuje,że nie ma zagrożenia dla Polski. - Więc trzymam się tego zapewnienia, mając zaufanie do wypowiedzi premiera. Będziemy chcieli to jeszcze zweryfikować, bo w każdym innym przypadku takie rozwiązania byłyby niebywale groźne dla Polski – tłumaczył minister sprawiedliwości.

Nie tylko reforma sądownictwa. Zbigniew Ziobro zabrał głos

Jakie plany czekają obóz Zjednoczonej Prawicy? Zbigniew Ziobro zdradził, że "przed nimi jest ustalenie szczegółów w ramach koalicji rządowej". - Takie rozmowy już trwają - dodał.

- Na pewno dokończenie reformy sądownictwa jest jednym z elementów planu, ale plan jest szerszy. Obejmuje wiele innych sfer codziennego życia Polaków, aby żyło się lepiej i aby Polska była bezpieczniejszym krajem - powiedział minister sprawiedliwości. Ziobro dodał, że przygotowany jest szereg gotowych projektów ustaw, które wymagają jedynie konsultacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Jedynka Polskie Radio

d178r35

Podziel się opinią

Share
d178r35
d178r35
Więcej tematów