Trwa ładowanie...
d1birdm

Nie odpuścili Dudzie nawet w Wigilię. Gorąco przed Pałacem Prezydenckim

"Wigilia z konstytucją" - pod takim hasłem około sto osób demonstrowało przeciwko zmianom w sądownictwie przed Pałacem Prezydenckim. Manifestanci wyrazili sprzeciw wobec podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz ustawy o Sądzie Najwyższym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Demonstrację zorganizowało kilka organizacji pozarządowych
Demonstrację zorganizowało kilka organizacji pozarządowych (East News)
d1birdm

Naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego ustawiono długi stół, na którym położono egzemplarze konstytucji. Przy stole zasiedli przedstawiciele kilku organizacji pozarządowych: Wolne Sądy, Warszawski Strajk Kobiet, Obywatele Solidarnie w Akcji, oraz Obywatele RP - donosi rmf24.pl.

Michał Wawrykiewicz z inicjatywy Wolne Sądy zarzucił prezydentowi, że konsultacje dot. ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS prowadzone były jedynie "z jedną opcją polityczną". - O to mamy wielkie pretensje do pana prezydenta i dzisiaj jesteśmy też po to, aby mu o tym przypomnieć - że jest prezydentem wszystkich Polaków, a Rzeczpospolita to jest dobro wspólne, jak stanowi art. 1 Konstytucji - dodał. Jego wypowiedź przytacza pap.pl.

d1birdm

- Dzisiaj jest pierwsza wigilia, kiedy w jakiś sposób utraciliśmy trójpodział władzy, a to jest jeden z odchodzących filarów naszej demokracji - mówili protestujący rmf24.pl.

Organizatorzy przypomnieli również o wszczęciu przez Komisję Europejską postępowania na podstawie art. 7 traktatu UE. - To, że jesteście państwo tutaj dzisiaj pokazuje, że nie ma wolnego, nie ma wakacji, nie ma świąt od takich wartości jak demokracja, jak praworządność, jak wolność - powiedziała Agnieszka Wierzbicka z Warszawskiego Strajku Kobiet, apelując do zgromadzonych o kontynuowanie protestów. - Wchodzimy na drogę służby ojczyźnie, nie możemy się zniechęcić - mówiła.

Wzruszony Andrzej Duda dziękuje Beacie Szydło. Zobacz przemówienie prezydenta:

    WP.PL
(WP.PL, Fot: Pągowski)
d1birdm

Podziel się opinią

Share
d1birdm
d1birdm
Więcej tematów