Trwa ładowanie...
dno1ppg

Nie chce przyjąć odznaczenia od Dudy. Nadał je Komorowski

Działaczka społeczna Annette Laborey odmówiła przyjęcia od prezydenta Andrzeja Dudy tytułu Kawalera Orderu Zasługi RP. Tymczasem - jak informuje tvp.info - odznaczenie nadał jej poprzednik obecnego prezydenta czyli Bronisław Komorowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie chce przyjąć odznaczenia od Dudy. Nadał je Komorowski
(WP.PL)
dno1ppg

Portal informuje, że Komorowski nadał tytuł Laborey kilkanaście dni przed II turą ostatnich wyborów prezydenckich.

"Pani Annette Laborey została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne zasługi we wspieraniu przemian demokratycznych w Polsce, za działalność na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiej. Order został nadany Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z dnia 11 maja 2015 r., a następnie przekazany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w dniu 27 maja 2015 r.” - głosi dokument Kancelarii Prezydenta RP, do którego dotarł serwis internetowy telewizji publicznej.

"Odznaczenie nadane takimi rękami zamienia się w zniewagę. Nie przyjmuję go” - napisała Annette Laborey, ktora w latach 70. i 80. XX wieku wspierała opozycję antykomunistyczną w Europie Środkowej. O swojej decyzji poinformowała w liście do "Gazety Wyborczej".

dno1ppg

Władzy PiS oskarżyła o "podeptanie zasady rozdziału państwa od Kościoła” i "kategoryczną odmowę przyjęcia ofiar wojny syryjskiej”. Napisała też o zniesieniu prawa do aborcji, legalizacji ONR-u i Młodzieży Wszechpolskiej.

To kolejny przypadek odmowy przyjęcia odnaczenia od prezydenta Andrzej Dudy. Konsul honorowy w Meksyku Alberto Stebelski-Orlowski nie przyjął kilka dni temu Krzyża Oficerskiego Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

dno1ppg

Podziel się opinią

Share
dno1ppg
dno1ppg
Więcej tematów