Trwa ładowanie...
d1isqe5

Nie będzie wizyty Fransa Timmermansa w Polsce

• Wiceszef Komisji Europejskiej, mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie przyjedzie do Polski - podaje Radio ZET
• Frans Timmermans był w Warszawie 5 kwietnia w ramach rozpoczętej przez KE procedury ochrony państwa prawa wobec Polski
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Frans Timmermans
Frans Timmermans (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d1isqe5

Frans Timmermans nie ma w planie wizyty w Warszawie, mimo że 5 kwietnia zapowiadał ponowną wizytę w Polsce - poinformowała pracownica biura prasowego Komisji Europejskiej.

Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski powiedział wcześniej pytany przez dziennikarzy w Luksemburgu, że wiceszef Komisji Europejskiej nie został zaproszony do złożenia ponownej wizyty w Polsce. - Nie zapraszałem pana Timmermansa na konkretną wizytę do Polski. Zapraszany był pan (przewodniczący Komisji Jean-Claude) Juncker i oczekujemy realizacji tej wizyty - dodał.

Według Waszczykowskiego ostatnie informacje wskazują, że Juncker odwiedzi Polskę prawdopodobnie w maju.

d1isqe5

Timmermans był w Warszawie 5 kwietnia, aby przeprowadzić rozmowy w ramach rozpoczętej w styczniu przez KE procedury ochrony państwa prawa wobec Polski. Procedura związana jest z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Spotkał się on wówczas z przedstawicielami rządu oraz prezesem TK Andrzejem Rzeplińskim.

Po tych rozmowach wyraził nadzieję, że w ciągu dwóch tygodni będzie mógł odwiedzić Warszawę ponownie, aby kontynuować dialog. Poinformował wówczas, że otrzymał zaproszenie od prezydenta Andrzeja Dudy. Chce się też spotkać z organizacjami pozarządowymi oraz rzecznikiem praw obywatelskich.

d1isqe5

Podziel się opinią

Share

d1isqe5

d1isqe5
Więcej tematów