Trwa ładowanie...
d456861
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nie będzie w lutym rezolucji Parlamentu Europejskiego o Polsce. Tak zdecydowała konferencja przewodniczących PE

• Nie będzie rezolucji PE o Polsce
• Nieoficjalnie: przeciwko była EPL i EKR
• "Na jakąkolwiek rezolucję dotyczącą Polski jest za wcześnie"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie będzie w lutym rezolucji Parlamentu Europejskiego o Polsce. Tak zdecydowała konferencja przewodniczących PE
(Newspix, Fot: ABACA)
d456861

Konferencja przewodniczących Parlamentu Europejskiego zdecydowała, że na najbliższej sesji PE w lutym nie będzie rezolucji na temat Polski po styczniowej debacie o sytuacji w naszym kraju. Zmiany można jeszcze wprowadzić w poniedziałek, podczas otwarcia sesji, ale szanse są na to znikome.

Na jakąkolwiek rezolucję dotyczącą Polski jest za wcześnie - takim wnioskiem zakończyło się spotkanie przewodniczących grup politycznych. Szefowie frakcji potwierdzili tym samym decyzję z ubiegłego tygodnia. Wtedy przeważył argument, że w sprawie Polski najpierw należy zaczekać na opinię Komisji Weneckiej przy Radzie Europy. A ta ocena, o którą zwrócił się polski rząd, ma być znana w marcu.

Na przyjęcie rezolucji krytykującej sytuację w Polsce naciskał szef liberałów Guy Verhofstadt, wspierany przez socjalistów, zielonych i komunistów. Jednak kiedy nie było zgody większości grup w ubiegłym tygodniu, próbował jeszcze przeforsować krótką rezolucję informującą o debacie dotyczącej Polski. Ale i na taki dokument dziś zgody nie było, więc pomysł szefa liberałów upadł. W przyszłym tygodniu zatem rezolucji nie będzie, ale temat może powrócić w marcu, lub kwietniu, gdy znana będzie opinia Komisji Weneckiej i rezultaty negocjacji polskiego rządu z Komisją Europejską.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że przeciwko rezolucji była Europejska Partia Ludowa (EPL), do której należy PO oraz Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy (EKR), zrzeszający m.in. europosłów PiS.

d456861

Podziel się opinią

Share

d456861

d456861
Więcej tematów