Trwa ładowanie...
d22buoy
IAR

"New York Times" krytykuje Europę środkowo-wschodnią za niechęć do przyjmowania uchodźców

Dziennik New York Times krytykuje Polskę i inne kraje Europy środkowo - wschodniej za niechęć do przyjmowania uchodźców. Amerykańska gazeta przypomina, że kraje naszego regionu bardzo skorzystały na przystąpieniu do Unii Europejskiej, a teraz nie chcą okazać solidarności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"New York Times" krytykuje Europę środkowo-wschodnią za niechęć do przyjmowania uchodźców
(PAP/EPA, Fot: Barbara Gindl)
d22buoy

Komentując fiasko szczytu Unii Europejskiej w sprawie uchodźców, New York Times zarzuca krajom Europy środkowo - wschodniej uciekanie od odpowiedzialności. Gazeta określa taką postawę mianem moralnie odrażającej.

W komentarzu zatytułowanym "Krótka pamięć Europy wschodniej" nowojorski dziennik przyznaje, że kraje, które sprzeciwiają się proponowanemu rozłożeniu ciężaru przyjęcia imigrantów są biedniejsze od krajów Zachodu i że nie miały wcześniej do czynienia z dużymi liczbami cudzoziemców. Według New York Timesa, nie zwalnia to jednak takich krajów jak Polska, Węgry, Czechy czy Słowacja z udziału w rozwiązaniu kryzysu, jaki dotknął całą Unię.

Nowojorski dziennik przypomina, że kraje Europy środkowo - wschodniej zostały z hojnością przyjęte przez Zachód, gdy przystępowały do Unii Europejskiej. - Byłoby tragedią, gdyby te same kraje przyczyniły się do osłabienia jedności, której Europa obecnie bardzo potrzebuje - konkluduje New York Times.

d22buoy

Podziel się opinią

Share
d22buoy
d22buoy
Więcej tematów