Trwa ładowanie...
d2lwelx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Netanjahu odpowiada Cameronowi na krytykę polityki Izraela wobec Palestyńczyków

• Premier Izraela Benjamin Netanjahu skrytykował Davida Camerona
• - Zapomniał o pewnych podstawowych szczegółach dotyczących konfliktu na Bliskim Wschodzie, gdy krytykował politykę Izraela wobec Palestyńczyków - powiedział
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Netanjahu odpowiada Cameronowi na krytykę polityki Izraela wobec Palestyńczyków
(Blank, Fot: GALI TIBBON)
d2lwelx

Cameron, który odpowiadał w czwartek w Izbie Gmin na pytania laburzysty Imrana Hussaina, nawiązał do swojej wizyty w Jerozolimie i podkreślając, że "jest znany jako wielki przyjaciel Izraela", skrytykował politykę budowy murów we wschodniej Jerozolimie i osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu.

Premier Izraela podczas czwartkowego zebrania partii Likud w mieście Ofakim na południu kraju oświadczył, że wypowiedź brytyjskiego premiera na temat sytuacji we wschodniej Jerozolimie jest "naprawdę wstrząsająca".

Netanjahu bronił idei zjednoczonej Jerozolimy i podkreślił, że "jedynie izraelska suwerenność uniemożliwia Państwu Islamskiemu i Hamasowi podpalanie świętych miejsc".

d2lwelx

- Mój przyjaciel David Cameron, który bez wątpienia jest przyjacielem Izraela, najwidoczniej zapomniał o niektórych historycznych szczegółach dotyczących Jerozolimy - powiedział szef izraelskiego rządu i dodał: "Izraelska suwerenność nad Jerozolimą gwarantuje istnienie państwa prawa dla wszystkich, co nie dzieje się w Iraku, Jemenie, Syrii, Libii i na rozległych obszarach świata arabskiego".

Konserwatywny premier W. Brytanii, który na arenie międzynarodowej występuje zwykle z pozycji sojusznika Izraela, po odwiedzeniu wschodniej Jerozolimy, nawiązując do muru odgradzającego niektóre osiedla i dzielnice palestyńskie, nazwał to "naprawdę szokującym" obrazem.

- Popieramy Izrael, ale nie popieramy nielegalnych osiedli, ani tego, co dzieje się we wschodniej Jerozolimie (...) Niech to wspaniałe miasto pozostanie takim, jak było - oświadczył Cameron.

Zobacz także:

d2lwelx

Podziel się opinią

Share

d2lwelx

d2lwelx
Więcej tematów