ycipk-bj8oh1

Nawałnice nad Polską. Powalone drzewa, zalane ulice

Zalane ulice Szczecina i Bytowa na Pomorzu, grad na Kujawach i ulewy we wschodnich regionach. Gwałtowne burze przeszły nad Polską, ale synoptycy ostrzegają: to nie koniec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nocne burze najdłużej utrzymają się na Mazowszu, Podlasiu i Lubelszczyźnie
Nocne burze najdłużej utrzymają się na Mazowszu, Podlasiu i Lubelszczyźnie (Agencja Gazeta)
ycipk-bj8oh1

Po godz. 21 burze ponownie przeszły nad Gdańskiem i Białymstokiem. Nawałnica sparaliżowała wieczorem także Szczecin. Trudno przejechać w okolicach Gumieniec i Świerczewa - zamknięta jest zalana ul. Derdowskiego - ostrzega Radio Szczecin. Na Pomorzanach strażacy usuwali drzewo, które przewróciło się na jedną z ulic.

Stanęła większość szczeciński tramwajów i nie działała część sygnalizacji świetlnej. W okolicach Drawska Pomorskiego i Złocieńca wiatr połamał drzewa, które spadły na drogi.

ycipk-bj8oh1

W Bytowie w Pomorskiem po trzygodzinnej ulewie woda zalała ul. Zieloną i Wojska Polskiego w centrum miasta. Deszczówka wdzierała się do piwnic - również w szpitalu - informuje Radio Gdańsk.

Grad spadł w Mroczy w powiecie nakielskim, a burza przeszła m.in. nad miejscowościami powiatów sępoleńskiego i nakielskiego, a także bydgoskiego i nad samą Bydgoszczą - podaje pomorska.pl.

ycipk-bj8oh1

Nocne burze najdłużej utrzymają się na Mazowszu, Podlasiu i Lubelszczyźnie. Sprawdź, gdzie teraz grzmi i błyska.

Ostrzeżenia Instytutu Meterologii i Gospodarki Wodnej dla 13 województw obowiązują do wtorkowego poranka, ale wszystko wskazuje na to, że zostaną przedłużone.

ycipk-bj8oh1

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

Gdzie jest burza? We wtorek także na Dolnym Śląsku

We wtorek do południa pogodnie, dość słoneczne i bez opadów będzie tylko na zachodzie i południu kraju (od Zachodniopomorskiego przez Lubuskie po Dolny Śląsk oraz na Opolszczyźnie, Śląsku i zachodzie Małopolski). Jednak i tam po południu pojawią się wypiętrzone chmury kłębiaste, a wraz z nimi opady przelotne deszczu i burze.

ycipk-bj8oh1
Cumulus/WP
Podziel się

Najsilniejsze burze we wtorek synoptycy zapowiadają ponownie na północy i północnym wschodzie Polski.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-bj8oh1
ycipk-bj8oh1