Trwa ładowanie...

Nawałnice nad Polską. Powalone drzewa, zalane ulice

Zalane ulice Szczecina i Bytowa na Pomorzu, grad na Kujawach i ulewy we wschodnich regionach. Gwałtowne burze przeszły nad Polską, ale synoptycy ostrzegają: to nie koniec.

Share
Nawałnice nad Polską. Powalone drzewa, zalane ulice
Źródło: Agencja Gazeta
d3mozyb

Po godz. 21 burze ponownie przeszły nad Gdańskiem i Białymstokiem. Nawałnica sparaliżowała wieczorem także Szczecin. Trudno przejechać w okolicach Gumieniec i Świerczewa - zamknięta jest zalana ul. Derdowskiego - ostrzega Radio Szczecin. Na Pomorzanach strażacy usuwali drzewo, które przewróciło się na jedną z ulic.

Stanęła większość szczeciński tramwajów i nie działała część sygnalizacji świetlnej. W okolicach Drawska Pomorskiego i Złocieńca wiatr połamał drzewa, które spadły na drogi.

W Bytowie w Pomorskiem po trzygodzinnej ulewie woda zalała ul. Zieloną i Wojska Polskiego w centrum miasta. Deszczówka wdzierała się do piwnic - również w szpitalu - informuje Radio Gdańsk.

Grad spadł w Mroczy w powiecie nakielskim, a burza przeszła m.in. nad miejscowościami powiatów sępoleńskiego i nakielskiego, a także bydgoskiego i nad samą Bydgoszczą - podaje pomorska.pl.

Nocne burze najdłużej utrzymają się na Mazowszu, Podlasiu i Lubelszczyźnie. Sprawdź, gdzie teraz grzmi i błyska.

d3mozyb

Ostrzeżenia Instytutu Meterologii i Gospodarki Wodnej dla 13 województw obowiązują do wtorkowego poranka, ale wszystko wskazuje na to, że zostaną przedłużone.

Gdzie jest burza? We wtorek także na Dolnym Śląsku

We wtorek do południa pogodnie, dość słoneczne i bez opadów będzie tylko na zachodzie i południu kraju (od Zachodniopomorskiego przez Lubuskie po Dolny Śląsk oraz na Opolszczyźnie, Śląsku i zachodzie Małopolski). Jednak i tam po południu pojawią się wypiętrzone chmury kłębiaste, a wraz z nimi opady przelotne deszczu i burze.

Cumulus/WP
Źródło: Cumulus/WP

Najsilniejsze burze we wtorek synoptycy zapowiadają ponownie na północy i północnym wschodzie Polski.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mozyb

Podziel się opinią

Share
d3mozyb
d3mozyb
Więcej tematów