Trwa ładowanie...

Naukowcy odkryli wirusa, który może walczyć z rakiem

Naukowcy z Uniwersytetu Otago w Nowej Zelandii odkryli wirusa, który jest w stanie zwalczyć komórki rakowe.

Naukowcy odkryli wirusa, który może walczyć z rakiemŹródło: Pixabay.com, fot: CC0 Public Domain
d1bit81

O odkryciu poinformował portal naukowy EurekAlert. Wirus Seneca Valley (SVV) ma takie właściwości, które pozwalają mu walczyć z rakiem.

SVV nie uszkadza zdrowych tkanek i genu ANTXR2, który się w nich znajduje. Łączy się za to z receptorem białkowym ANTXR1, który jest na powierzchni zaatakowanych przez nowotwór komórek. Naukowcy swoje wyniki opierają na analizach zdjęć SVV z mikroskopu elektronowego o wysokiej rozdzielczości.

Badania wykazały, że SVV jest skuteczny w walce z rakiem, ale naukowcy dostrzegli jeden problem - organizm jest w stanie się uodpornić na niego po dwóch tygodniach.

d1bit81

Matthias Wolf, jeden z naukowców pracujących przy wirusie, twierdzi, że SVV wymaga pewnych zmian. - Należy zmodyfikować wirus w taki sposób, żeby zostawić bez zmian tylko tę część, która oddziałuje na komórki rakowe - powiedział.

Dodał też, że jest zadowolony z dotychczasowych prac i będą mieć pozytywny wpływ na kolejne badania. - Mam nadzieję, że te rezultaty będą sprzyjać dalszym badaniom, skierowanym na odkrycie wirusów do leczenia raka - mówił.

d1bit81
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bit81
Więcej tematów