Trwa ładowanie...

Nauczyciele zapowiadają kolejne protesty. Duża manifestacja w Warszawie

Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”, zapowiedział kolejne protesty. 22 września w Warszawie, ma się odbyć duża manifestacja.

Share
Nauczyciele zapowiadają kolejne protesty. Duża manifestacja w WarszawieŹródło: East News
d1ivi75

Sławomir Broniarz, odniósł się do plotek dotyczących odejścia minister Anny Zalewskiej z resortu edukacji. Stwierdził, że dopóki są to jedynie medialne doniesienia, Związek Nauczycielstwa Polskiego się tym nie zajmuje. Podkreślił, że wystawienie minister na listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego, byłoby dużym nieporozumieniem. „Przeprowadziła fatalną zmianę w edukacji i start do tej instytucji byłby niezasłużoną nagrodą”- stwierdził.

Prezes ZNP stwierdził także, że podwyżki płac dla nauczycieli nie są satysfakcjonujące. „Dzisiaj mamy konkurencję ze strony Lidla, Biedronki czy Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie, które na plakatach proponują 4,7 tys. zł brutto. A pensja nauczyciela stażysty wynosi 2,2 tys. zł. To jest dramat z punktu widzenia przyszłości edukacji”- ocenił.

Broniarz, zapowiedział kolejne akcje protestacyjne- „rozmawialiśmy o szczegółach na poniedziałkowym prezydium ZG ZNP. Planujemy dużą manifestację w Warszawie, 22 września”. „Nastroje są fatalne, a będą jeszcze gorsze, jak nowa ocena pracy i nowe obowiązki nakładane przy tej okazji na nauczycieli wejdą w życie”- dodał.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1ivi75

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ivi75
d1ivi75
Więcej tematów