Trwa ładowanie...
d2lz95u

Nauczyciele zapowiadają kolejne protesty. Duża manifestacja w Warszawie

Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”, zapowiedział kolejne protesty. 22 września w Warszawie, ma się odbyć duża manifestacja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego
Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego (East News)
d2lz95u

Sławomir Broniarz, odniósł się do plotek dotyczących odejścia minister Anny Zalewskiej z resortu edukacji. Stwierdził, że dopóki są to jedynie medialne doniesienia, Związek Nauczycielstwa Polskiego się tym nie zajmuje. Podkreślił, że wystawienie minister na listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego, byłoby dużym nieporozumieniem. „Przeprowadziła fatalną zmianę w edukacji i start do tej instytucji byłby niezasłużoną nagrodą”- stwierdził.

Prezes ZNP stwierdził także, że podwyżki płac dla nauczycieli nie są satysfakcjonujące. „Dzisiaj mamy konkurencję ze strony Lidla, Biedronki czy Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie, które na plakatach proponują 4,7 tys. zł brutto. A pensja nauczyciela stażysty wynosi 2,2 tys. zł. To jest dramat z punktu widzenia przyszłości edukacji”- ocenił.

Broniarz, zapowiedział kolejne akcje protestacyjne- „rozmawialiśmy o szczegółach na poniedziałkowym prezydium ZG ZNP. Planujemy dużą manifestację w Warszawie, 22 września”. „Nastroje są fatalne, a będą jeszcze gorsze, jak nowa ocena pracy i nowe obowiązki nakładane przy tej okazji na nauczycieli wejdą w życie”- dodał.

d2lz95u

Podziel się opinią

Share

d2lz95u

d2lz95u
Więcej tematów