Trwa ładowanie...

Nauczyciel WF-u z zarzutami. Jego ucznia podczas lekcji w lesie przygniótł konar

Dwa zarzuty usłyszał nauczyciel WF-u ze szkoły podstawowej w Legnicy. Mężczyzna prowadził zajęcia ze swoimi uczniami w lesie. Jeden z nich został przygnieciony przez konar i w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Share
Nauczyciel WF-u z zarzutami. Jego ucznia podczas lekcji w lesie przygniótł konar
Źródło: East News, fot: PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA
dbpwz0p

- Pierwszy zarzut dotyczy narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 10 uczniów. Drugi - nieumyślnego spowodowania u jednego z nich ciężkiego obrażenia ciała stanowiącego chorobę realnie zagrażającą życiu - powiedziała w rozmowie z TVN24 Wrocław Lidia Tkaczyszyn z Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Nauczyciel WF-u został zawieszony w prawach do wykonywania zawodu. Przydzielono mu dozór policyjny. Nie ujawniono, czy przyznał się do zarzutów.

dbpwz0p

Do wypadku doszło w piątek po godz. 14 na terenie Lasku Złotoryjskiego. Nauczyciel wychowania fizycznego szkoły podstawowej w Legnicy przeprowadzał w tym miejscu zajęcia dla swoich uczniów. - W trakcie lekcji na polecenie nauczyciela chłopcy wykonywali ćwiczenia z konarem drzewa. To nim został uderzony jeden z uczniów - dodała Tkaczyszyn.

Chłopiec był nieprzytomny i miał poważne obrażenia głowy. Obecnie przebywa w szpitalu, gdzie przeszedł operację.

Do szpitala trafił również drugi chłopiec z powierzchownymi ranami głowy niezagrażającymi zdrowiu ani życiu. Po opatrzeniu i przebadaniu wrócił do domu.

Zobacz także: Komentarze po wyroku ws. księdza pedofila

Źródło: TVN Wrocław

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbpwz0p

Podziel się opinią

Share
dbpwz0p
dbpwz0p
Więcej tematów