Trwa ładowanie...

Nauczanie zdalne. Od jutra zmiany w szkołach podstawowych

Cała Polska znajduje się w czerwonej strefie, a zgodnie z nowym rozporządzeniem lekcje w klasach IV-VIII szkół podstawowych będą odbywały się online. Do kiedy będą obowiązywały zmiany? Sprawdź.

Share
Nauczanie zdalne. Od jutra zmiany w szkołach
Nauczanie zdalne. Od jutra zmiany w szkołachŹródło: pixabay.com
d379e6c

Od poniedziałku uczniowie szkół podstawowych z klas IV-VIII przechodzą na naukę zdalną. Zajęcia online odbywają się także w szkołach ponadpodstawowych i na uczelniach. Nauka dla dzieci w przedszkolach i uczniów klas I-III szkół podstawowych pozostanie bez zmian. Obostrzenia będą obowiązywały przez 2 tygodnie, do 8 listopada.

- To się zmieniało z dnia na dzień. Jeszcze dwa dni temu myśleliśmy o zdecydowanie łagodniejszych obostrzeniach. Myśleliśmy o tym, żeby wyższe roczniki szkół podstawowych przechodziły bądź to na zdalne nauczanie, bądź to na nauczanie hybrydowe – połowa dzieci w szkole, połowa na zdalnym i zamiennie. Niestety te zwyżki osób zakażonych koronawirusem nie idą tylko w setki, ale w tysiące i taka reakcja jest niestety konieczna - mówił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w piątek w Telewizji Trwam.

Nauka zdalna w szkołach podstawowych. Paweł Rabiej mówi o przygotowaniu warszawskich szkół

Na nauczanie zdalne przechodzą także szkoły i placówki, które prowadzą kształcenie zawodowe. Stacjonarnie będzie mogła odbywać się jedynie nauka przedmiotów praktycznych, których nie da się zastąpić nauką online.

d379e6c

Nauczanie zdalna. Nowe obostrzenia dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia

Według nowych restrykcji dzieci do 16 roku życia mogą wychodzić z domu wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Zakaz obowiązuje od 8:00 do 16:00 od poniedziałku do piątku. Zakaz natomiast nie obowiązuje w weekendy oraz kiedy dziecko idzie do szkoły lub z niej wraca do domu.

Uczniowie mogą dalej samodzielnie chodzić na lekcje. Warto jednak pamiętać, że podczas wyjścia dziecko nie może zatrzymywać się u kolegów i koleżanek, pójść samemu na boisko sportowe, czy wchodzić do sklepów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d379e6c

Podziel się opinią

Share
d379e6c
d379e6c
Więcej tematów