Trwa ładowanie...
d1rvlkc

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia wkrótce? Chodzi o kina, teatry, bary i puby

Koronawirus w Polsce sprawia, że pojawiają się zapowiedzi nowych restrykcji. Tym razem mają one dotknąć kin, teatrów, barów i pubów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Wkrótce nowe obostrzenia?
Koronawirus w Polsce. Wkrótce nowe obostrzenia? (Pixabay)
d1rvlkc

Nieoficjalne informacje podaje RMF FM. Możliwe jest dalsze ograniczenie liczby widzów w kinach i teatrach. W grę wchodzi nawet całkowite zamknięcie tego typu obiektów. Powodem ma być to, że granie przy tak małej widowni jest nieopłacalne.

Niektóre kina już teraz zawieszają swoją działalność. Informowaliśmy, że warszawska Kinoteka zdecydowała się na taki ruch z powodu przybierającej na sile epidemii. "Żeby branża filmowa i kina przetrwały, potrzebna jest niezwłoczna próba wsparcia w postaci rekompensat z tytułu poniesionych strat. Zagrożenie upadku wielu kin jest realne, a sytuacja zdaje się być coraz bardziej dramatyczna" - podkreślono w komunikacie.

Obostrzenia, o których informuje RMF FM, dotkną również lokali gastronomicznych. Mowa o barach i pubach, gdzie mogą zostać zaostrzone limity liczby klientów.

d1rvlkc

Koronawirus w Polsce. Burza po decyzji Jerzego Owsiaka. Władysław Kosiniak-Kamysz: zadzwoniłbym do niego

Koronawirus w Polsce. Różne scenariusze działania

Potwierdzają się tym samym doniesienia money.pl. Portal opisywał różne scenariusze działań m.in. w branży gastronomicznej.

d1rvlkc

Jak wynika z informacji money.pl, na Rządowych Zespołach Zarządzania Kryzysowego pojawiają się sugestie, by ograniczać działalność restauracji i różnego rodzaju barów. I tu znów dokręcanie śruby może mieć dwa wymiary.

Pierwszy, łagodniejszy, to ostrzejszy reżim sanitarny i większe limity gości. Drugi, o wiele ostrzejszy, to zamknięcie działalności i zezwolenie jedynie na dostawy jedzenia na wynos.

Warto zaznaczyć, że wprowadzenie kolejnych obostrzeń zapowiadał w środę w Sejmie Mateusz Morawiecki. Premier przedstawił raport ws. przygotowania rządu do walki z koronawirusem.

- Będziemy i dział kultura, i wielki obszar usług w taki sposób organizować, żeby one były bezpieczniejsze - oświadczył Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rvlkc

Podziel się opinią

Share
d1rvlkc
d1rvlkc
Więcej tematów