Trwa ładowanie...
ycipk-4cdkl4

Nauczanie Jana Pawła II trafiło na Facebooka

W związku z rocznicą śmierci Jana Pawła II (2 kwietnia) oraz beatyfikacją (1 maja) serwis duchowy.pl zamieszcza nauczanie Ojca Świętego na portalu społecznościowym Facebook w profilu "Drogowskazy Jana Pawła II".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nauczanie Jana Pawła II trafiło na Facebooka
(WP.PL)
ycipk-4cdkl4

Jak poinformował twórca serwisu duchowy.pl ks. Andrzej Sikorski, "Drogowskazy Jana Pawła II" to nazwa cotygodniowych wirtualnych spotkań na Facebooku z nauczaniem Jana Pawła II. Chętni internauci mogą otrzymywać najciekawsze fragmenty z wypowiedzi papieża.

Ks. Sikorski podkreślił, że w związku ze zbliżającą się rocznicą śmierci i beatyfikacją Jana Pawła II serwis duchowy.pl "jeszcze bardziej chce podjąć akcję propagowania nauczania Papieża-Polaka". Każdy, kto zaloguje się na stronie www.drogowskazyjp2.pl, podając swój adres mailowy, będzie co tydzień otrzymywał fragmenty z nauczania Jana Pawła II.

- Chcemy w tym bezpośrednim czasie polecać się wstawiennictwu papieża, a także jeszcze lepiej i głębiej przygotować się do tego ważnego dnia, jakim będzie jego beatyfikacja. Dlatego proponujemy każdemu drogą elektroniczną przesłanie Jana Pawła II - powiedział ks. Sikorski.

ycipk-4cdkl4

Przypomniał, że na Facebooku można odnaleźć też dodatkowy profil "Drogowskazy Jana Pawła II", gdzie przez cały Wielki Post będą zamieszczane myśli, które mogą posłużyć w jeszcze lepszym przygotowaniu się do Wielkanocy.

Internauci będą mogli dzielić się swoimi refleksjami związanymi z nauczaniem i wielkim dziedzictwem Jana Pawła II. - W ten sposób chcemy uczynić czas do beatyfikacji jako odkrywanie myśli, które staną się drogowskazami życia dla każdego człowieka. Ta inicjatywa jest skierowana do każdego Polaka niezależnie od wieku i zajmowanego miejsca w społeczeństwie - podkreślił ks. Sikorski.

Przypomniał, że serwis duchowy.pl codziennie w okresie Wielkiego Postu zamieszczać będzie wybrane fragmenty z nauczania Jana Pawła II.

Duchowy.pl - to serwis internetowy poświęcony życiu duchowemu i jego rozwojowi. Powstał 2 kwietnia 2007 i od tego czasu odwiedziło go prawie 500 tys. osób. W zamyśle jego twórcy - ks. Sikorskiego i jego współpracowników - serwis ten ma być "szczególnym miejscem w internecie, gdzie można dowiedzieć się więcej o modlitwie i duchowości, znaleźć świadectwa znanych i nieznanych ludzi ze świata kultury, polityki, Kościoła, zapoznać się z nauczaniem Benedykta XVI, rozważać Słowo Boże oraz zapoznać się z aktualnymi informacjami z życia Kościoła".

ycipk-4cdkl4

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4cdkl4

ycipk-4cdkl4
ycipk-4cdkl4
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów