Trwa ładowanie...
d2u5yjj

Nauczanie Jana Pawła II trafiło na Facebooka

W związku z rocznicą śmierci Jana Pawła II (2 kwietnia) oraz beatyfikacją (1 maja) serwis duchowy.pl zamieszcza nauczanie Ojca Świętego na portalu społecznościowym Facebook w profilu "Drogowskazy Jana Pawła II".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nauczanie Jana Pawła II trafiło na Facebooka
(WP.PL)
d2u5yjj

Jak poinformował twórca serwisu duchowy.pl ks. Andrzej Sikorski, "Drogowskazy Jana Pawła II" to nazwa cotygodniowych wirtualnych spotkań na Facebooku z nauczaniem Jana Pawła II. Chętni internauci mogą otrzymywać najciekawsze fragmenty z wypowiedzi papieża.

Ks. Sikorski podkreślił, że w związku ze zbliżającą się rocznicą śmierci i beatyfikacją Jana Pawła II serwis duchowy.pl "jeszcze bardziej chce podjąć akcję propagowania nauczania Papieża-Polaka". Każdy, kto zaloguje się na stronie www.drogowskazyjp2.pl, podając swój adres mailowy, będzie co tydzień otrzymywał fragmenty z nauczania Jana Pawła II.

- Chcemy w tym bezpośrednim czasie polecać się wstawiennictwu papieża, a także jeszcze lepiej i głębiej przygotować się do tego ważnego dnia, jakim będzie jego beatyfikacja. Dlatego proponujemy każdemu drogą elektroniczną przesłanie Jana Pawła II - powiedział ks. Sikorski.

d2u5yjj

Przypomniał, że na Facebooku można odnaleźć też dodatkowy profil "Drogowskazy Jana Pawła II", gdzie przez cały Wielki Post będą zamieszczane myśli, które mogą posłużyć w jeszcze lepszym przygotowaniu się do Wielkanocy.

Internauci będą mogli dzielić się swoimi refleksjami związanymi z nauczaniem i wielkim dziedzictwem Jana Pawła II. - W ten sposób chcemy uczynić czas do beatyfikacji jako odkrywanie myśli, które staną się drogowskazami życia dla każdego człowieka. Ta inicjatywa jest skierowana do każdego Polaka niezależnie od wieku i zajmowanego miejsca w społeczeństwie - podkreślił ks. Sikorski.

Przypomniał, że serwis duchowy.pl codziennie w okresie Wielkiego Postu zamieszczać będzie wybrane fragmenty z nauczania Jana Pawła II.

Duchowy.pl - to serwis internetowy poświęcony życiu duchowemu i jego rozwojowi. Powstał 2 kwietnia 2007 i od tego czasu odwiedziło go prawie 500 tys. osób. W zamyśle jego twórcy - ks. Sikorskiego i jego współpracowników - serwis ten ma być "szczególnym miejscem w internecie, gdzie można dowiedzieć się więcej o modlitwie i duchowości, znaleźć świadectwa znanych i nieznanych ludzi ze świata kultury, polityki, Kościoła, zapoznać się z nauczaniem Benedykta XVI, rozważać Słowo Boże oraz zapoznać się z aktualnymi informacjami z życia Kościoła".

d2u5yjj

Podziel się opinią

Share

d2u5yjj

d2u5yjj
Więcej tematów