Trwa ładowanie...
d37ei10
usa
05-05-2001 09:06

Narodziny pierwszych dzieci zmodyfikowanych genetycznie

Co najmniej połowa z 30 dzieci zmodyfikowanych genetycznie urodziło się w Klinice Leczenia Niepłodności im. św. Barnaby w amerykańskim stanie New Jersey - poinformowała BBC. Nie wiadomo jeszcze, gdzie "powstała" reszta dzieci, które mają po troje genetycznych rodziców.

d37ei10
d37ei10

W stanie New Jersey nie obowiązuje niemal powszechny w Europie i USA zakaz manipulacji na komórkach linii płciowej. Wprowadza się go prawie wszędzie, uznając, że taka manipulacja byłaby ingerencją w biologiczne podłoże całej rasy ludzkiej.

Matki dzieci zmodyfikowanych genetycznie nie mogły w sposób naturalny zajść w ciążę i przeszły nową, rewolucyjną terapię - podała brytyjska BBC. Po raz pierwszy naukowcy dokonali zmian w genach, przekazywanych przez ludzi swojemu potomstwu. Dotąd urodziło się około 30 niemowląt z genami, których nie odziedziczyły po swoich rodzicach. Dzieci są podobno zdrowe.

Brytyjska Komisja ds. Embriologii i Płodności Człowieka uważa, że żadne względy nie usprawiedliwiają tak daleko idącej ingerencji w ludzkie komórki rozrodcze. Pełne potępienia komentarze słychać po obu stronach oceanu. Rzecznik Instytutu w St. Barnabas nie chciał się w tej sprawie wypowiadać. (mag, aka)

d37ei10
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37ei10
Więcej tematów