Narodowcy zapowiedzieli pozwanie Grzegorza Schetyny. "Obrzydliwie kłamał"

Ruch Narodowy zapowiedział, że pozwie przewodniczącego PO. Według narodowców Grzegorz Schetyna mówiąc o neonazistach i antysemitach na Marszu Niepodległości "obrzydliwie kłamał". Jednym z powodów wniosku Platformy o konstruktywne wotum nieufności były wydarzenia podczas 11 listopada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Narodowcy zapowiedzieli pozwanie Grzegorza Schetyny. "Obrzydliwie kłamał"
(WP.PL)
WP

- Przyzwoliliście na powrót postaw faszystowskich i neonazistowskich na Marszu Niepodległości 11 listopada. I to mówię, bo taka jest prawda, bo to widział cały świat i cała Europa - mówił z sejmowej mównicy Grzegorz Schetyna.

Na te słowa postanowił zareagować Ruch Narodowy, który ogłosił na Twitterze, że wytoczy liderowi PO proces.

WP

Już wcześniej organizatorzy Marszu Niepodległości zapowiedzieli, że będą skarżyć tych polityków i dziennikarzy, którzy ich zdaniem "szkalowali" uczestników marszu. Ich zdaniem 11 listopada manifestowano ""swoje przywiązanie do ojczyzny", a pojawiające się w mediach stwierdzenia są "kłamliwie" i uderzają w dobre imię Polaków.

Zobacz też: "Europa będzie biała albo bezludna", "Wszyscy różni, wszyscy biali", "Biała Europa braterskich narodów" - między innymi takie transparenty pojawiły się na Marszu Niepodległości 2017.

WP

Ponad tydzień po Marszu Niepodległości Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście wszczęła śledztwo w sprawie rasistowskich transparentów. Jego podstawą jest art. 256 par. 1 Kodeksu karnego, który stanowi, że "Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

WP
WP
WP