Trwa ładowanie...

Narodowcy w Auschwitz. Szef MSWiA odpowiada Rabiejowi

Paweł Rabiej zasugerował na Twitterze, że rząd ignoruje problem antysemityzmu. Wiceprezydent Warszawy we wpisie zamieścił zdjęcie narodowca Piotra Rybaka, który w niedzielę pojawił się w Auschwitz. Na słowa Rabieja zareagował szef MSWiA.
Share
Joachim Brudziński zarzucił kłamstwo wiceprezydentowi Warszawy
Joachim Brudziński zarzucił kłamstwo wiceprezydentowi WarszawyŹródło: PAP
d3rx9to

"(...) czego jeszcze trzeba, żeby zareagować? Jak długo będą bezkarni, bo rząd nie potrafi przyznać, że problem jest realny?" - napisał Rabiej we wpisie opatrzonym zdjęciem Piotra Rybaka. To biznesmen z Wrocławia, skazany za spalenie kuły Żyda w 2017 roku. W niedzielę wraz z grupą narodowców pojawił się na uroczystościach 74. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

Na wpis Rabieja szybko zareagował Joachim Brudziński.

d3rx9to

"Nieprzyzwoite i niemądre"

Szef MSWiA odpowiedział wiceprezydentowi Warszawy, że obarczanie rządu za antysemityzm w "głowach szurniętych zdrowo głupków" jest "nieprzyzwoite i niemądre". "Zareagować na co? Na to,że ktoś ma nie po kolei w głowie i za całe zło tego świata i swoje frustracje wini taki czy inny naród?" - napisał Brudziński.

W kolejnym wpisie mnister zarzucił Rabiejowi kłamstwo. Przypomniał bowiem, że Piotr Rybak został skazany za wydarzenie z listopada 2017 roku. "Mówiłem wielokrotnie i powtórzę po raz kolejny, nigdy nie będzie zgody z mojej strony na żadne akcje afirmujące nazizm i antysemityzm"

Zobacz także: "Patriotyczny" biznes. Tak Polacy zarabiają na symbolach narodowych

Wiceprezydent Warszawy nie zareagował na wpisy Brudzińskiego.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

d3rx9to

Podziel się opinią

Share
d3rx9to
d3rx9to
Więcej tematów