Trwa ładowanie...

Skandal z Wojtyłą. Kaczyński wrzuca oskarżenia

Jarosław Kaczyński napisał list do uczestników Forum Klubów "Gazety Polskiej", w którym odniósł się do reportażu TVN24 na temat Jana Pawła II. "Stoimy w pobliżu potężnej akcji defamacyjnej, skoordynowanej medialnej nagonki wymierzonej w postać najwybitniejszego Polaka w naszych dziejach" - oskarża prezes PiS.

Napisał list. Kaczyński reaguje na doniesienia ws. Jana Pawła IINapisał list. Kaczyński reaguje na doniesienia ws. Jana Pawła IIŹródło: PAP, fot: Adam Warżawa
d7gkvk0
d7gkvk0

W sobotę we Wrocławiu odbywa się Forum Klubów "Gazety Polskiej" Województwa Dolnośląskiego. Podczas wydarzenia odczytano list od prezesa PiS. Jego treść opublikował portal niezależna.pl.

"Tak się jakoś składa, taka jest uroda naszego życia publicznego, że ciągle mamy czas szczególny. Prawie za każdym razem o tym mówię czy piszę, gdy zwracam się do wspólnot tworzących Kluby 'Gazety Polskiej', gdy zwracam się do państwa, ale jak tu tego z drugiej strony nie czynić, skoro sytuacja tego wymaga" - napisał Kaczyński.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

d7gkvk0

Zobacz też: Skandaliczne słowa ministra od Ziobry. Chciał uderzyć w TVN

List Kaczyńskiego o Janie Pawle II. Rzuca oskarżenia

Wskazał, że "tym razem stoimy w pobliżu potężnej akcji defamacyjnej, skoordynowanej medialnej nagonki wymierzonej w postać najwybitniejszego Polaka w naszych dziejach, kapłana, który walnie przyczynił się do upadku komunizmu i przez dekady kształtował polskie życie duchowe - św. Jana Pawła II".

"Przez lata byliśmy świadkami różnego typu ataków na Kościół, ale to, z czym mamy teraz do czynienia jeszcze jakiś czas temu byłoby nie do pomyślenia. Nikt wówczas nie ośmieliłby się twierdzić bez bardzo mocnych dowodów, że kardynał Karol Wojtyła nie tylko wiedział o nadużyciach seksualnych, ale je na dodatek ukrywał. Dziś jest to już możliwe" - oświadczył Kaczyński w liście.

d7gkvk0

"Zapadają decyzje, by tak wielkiego kalibru oskarżeniami opartymi na insynuacjach i nieliczeniu się z oczywistymi faktami - co wykazali liczni znawcy przedmiotu analizujący szkalujące św. Jana Pawła II materiały - wypełniać przestrzeń debaty publicznej" - stwierdził prezes PiS.

"Ataki na Papieża-Polaka, tak jak znaczące milczenie części mediów w sprawie zamordowania przez komunistyczne służby specjalne ks. Franciszka Blachnickiego, czy też wyroki sądowe uderzające w swobodę kultu religijnego, są fragmentem dużo większej całości, jaką stanowią działania szeroko pojętego obozu liberalno-lewicowego na rzecz wykucia nowego człowieka i nowego społeczeństwa" - wskazał.

Prezes PiS dziękuje. " Jestem wdzięczny"

Zdaniem Kaczyńskiego "nie ma co się łudzić: tego typu ataki będą się nasilać". "Musimy więc być na nie przygotowani pod każdym możliwym względem. Dziś dajemy im odpór, ale żebyśmy mogli czynić to równie skutecznie w przyszłości, musimy wygrać wybory.

d7gkvk0

"Niedawno rozpoczęliśmy kampanię 'Przyszłość to Polska', czyli cykl spotkań z Polkami i Polakami, podczas których będziemy wspólnie pracować nad znalezieniem najlepszych rozwiązań dla naszej Ojczyzny. Pragnę państwa prosić, byście jak najaktywniej włączali się w to przedsięwzięcie oraz w inne działania służące bronieniu Polski" - zaapelował prezes PiS.

"Chciałbym również z całego serca podziękować państwu za wasze wieloletnie wysiłki i starania na rzecz dobra wspólnego, za państwa ofiarną i wytrwałą pracę w dziele budowania Rzeczypospolitej naszych marzeń oraz za dawanie świadectwa wartościom konstytucyjnym dla naszego kręgu kulturowego oraz naszej narodowej tożsamości. Jestem państwu za to niewysłowienie wdzięczny" - czytamy dalej w liście Kaczyńskiego.

"A że jutro mamy czwartą niedzielę Wielkiego Postu - to pragnę życzyć państwu i państwa bliskim błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego" - napisał w liście Kaczyński.

Źródło: PAP

d7gkvk0
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d7gkvk0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7gkvk0
Więcej tematów