Trwa ładowanie...

Napadali na markety – grupą przestępczą kierowała 19-latka

Dzięki współpracy funkcjonariuszy z Wrocławia, Zgorzelca i Bogatynie doszło do zatrzymania trzech osób, które od kilku miesięcy napadały na markety.

Share
Napadali na markety – grupą przestępczą kierowała 19-latka
Źródło: WP.PL
d2727js

Złodzieje w rękach policji

Przez ostatnie trzy miesiące dochodziło do napadów na markety jednej z ogólnopolskich marketów. Grupa przestępcza obierała sobie za cel lokale w małych miejscowościach położonych w pobliżu granicy z Niemcami. Przestępcy działali błyskawicznie. W godzinach nocnych, przy użyciu młotów i samochodu wdzierali się do sklepu, a następnie pakowali do auta telefony komórkowe, telewizory, papierosy oraz alkohol. Ich akcje były dobrze zaplanowane. Na wypadek wykrycia przez policję za kierownicą auta zawsze pozostawał kierowca. W momencie zatrzymania okazało się, że grupa przestępcza liczy trzy osoby w wieku 19, 37 i 39 lat. Jak wynika z ustaleń policji mózgiem akcji była 19-letnia kobieta, a starsi mężczyźni (jeden z nich był już karany za kradzież) słuchali jej poleceń.

Była zbrodnia będzie i kara

Dotychczas policjanci prowadzący śledztwo udowodnili grupie dokonanie siedmiu napadów. W ich trakcie skradli mienie o wartości 80 tys. zł. Wyrządzili również szkody, których wartość wciąż jest szacowana. Sąd podjął już decyzję o umieszczeniu wszystkich oskarżonych w areszcie tymczasowym. Akt oskarżenia nie został jeszcze sformułowany, jednak już teraz wiadomo, że członkom tej grupy przestępczej grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

d2727js

Podziel się opinią

Share
d2727js
d2727js
Więcej tematów