Trwa ładowanie...
d3pqyb1

Napad na reportera "Faktu". Brudziński: Zatrzymano podejrzanego

"Szybka i sprawna akcja policji. Sprawca pobicia zatrzymany" - napisał na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński. Minister odniósł się do pobicia dziennikarza, który w Głogowie zajmował się sprawą tajemniczej śmierci radnego Pawła Chruszcza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Chruszcz miał 41 lat, żonę i dwójkę dzieci
Paweł Chruszcz miał 41 lat, żonę i dwójkę dzieci (Facebook.com)
d3pqyb1

Fotoreporter "Faktu" został pobity 6 czerwca na jednym z osiedli w Głogowie. Wieczorem wyszedł na spacer z psami, a gdy wracał, pod blokiem czekało na niego pięciu mężczyzn.

- Jeden ze zbirów zaszedł mnie od tyłu. Powalili mnie na ziemię i zaczęli kopać. Celowali w głowę, ale udało mi się zasłonić - relacjonował później dziennikarz.

Poszkodowany twierdzi, że mężczyźni krzyczeli do niego: "Ty policyjna kur..., to za Pawła Chruszcza, zobaczysz!"

d3pqyb1

Dopiero głośne szczekanie psów, z którymi fotoreporter wyszedł na spacer, zbudził sąsiadów, którzy spłoszyli napastników.

Jest pierwszy zatrzymany

Szef ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński poinformował na Twitterze, że policji udało się już zatrzymać sprawcę ataku na dziennikarza. "Szybka i sprawna akcja policji" - napisał.

Jak dodał, do momentu wydania wyroku zatrzymany mężczyzna jest oczywiście podejrzanym, a nie winnym.

Nie wierzą w samobójstwo

Przypomnijmy, że dziennikarz "Faktu" zajmował się sprawą tajemniczej śmierci radnego Głogowa Pawła Chruszcza. Ciało samorządowca (brata polityka Wolnych i Solidarnych Sylwestra Chruszcza) znaleziono powieszone w lesie w gminie Pęcław.

d3pqyb1

- To był typ wojownika. Ujawniał afery i chociaż czasem mu to odradzano, zawsze szedł do przodu - mówił WP Marek Jakubiak (Kukiz'15). Znajomy Chruszcza zapewniał nas, że nie wierzy w samobójstwo kolegi.

- Jestem w szoku. Paweł nigdy nie odpuszczał, chociaż czasami wiele osób odradzało mu zbytnie zaangażowanie - podkreślał z kolei poseł Wolnych i Solidarnych Adam Andruszkiewicz.

Wiele osób zaznaczało również, że Chruszcz często ujawniał niewygodne dla niektórych osób afery. Jedna z nich miała dotyczyć prywatnego przedszkola w Głogowie i faktu, że wykup budynku za 900 tys. zł rozłożono na raty aż na 5 lat.

Zaledwie kilka dni przed śmiercią zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Chruszcza złożył przeciwko niemu w prokuraturze prezydent miasta. "Czuję się szykanowany" - mówił wtedy radny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3pqyb1

Podziel się opinią

Share

d3pqyb1

d3pqyb1
Więcej tematów