Trwa ładowanie...

Najwyższa Izba Kontroli nie zagra z WOŚP. Marian Banaś nie dał nawet pół długopisu

Poprzedni prezes NIK potrafił osobiście kwestować z puszką. Licytacje przekazywanych przez niego historycznych pamiątek zapewniały po kilka tysięcy złotych wpływów na rzecz WOŚP. W tym roku Najwyższa Izba Kontroli nie będzie w ten sposób wspierać akcji.
Share
NIK nie będzie wspierał finału WOŚP. Koniec współpracy po wielu latach.
NIK nie będzie wspierał finału WOŚP. Koniec współpracy po wielu latach.Źródło: PAP/EPA, Fot: Rafał Guz
d1jswzq

- Pracownicy NIK zgodnie ze swoją wolą, uczestniczą w akcji WOŚP indywidualnie. W tym roku nie wystawiono na aukcji żadnych przedmiotów - informuje Wirtualną Polskę biuro prasowe Najwyższej Izby Kontroli.

NIK nie zagra z WOŚP

To duża zmiana. W poprzednich latach Najwyższa Izba Kontroli wręcz chwaliła się wspieraniem fundacji Jerzego Owsiaka. Poprzedni prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski osobiście kwestował z puszką na ulicach Łodzi.

d1jswzq

Podczas 27. finału NIK wystawiła na licytację ręcznie wyszywany pas od szlacheckiego kontusza oraz akwarelę. Oba przedmioty wylicytowano za 5900 zł. Do każdego z tych przedmiotów dołączone zostało pióro sygnowane oficjalnym logo rocznicy 100-lecia NIK. Podobne akcje urzędu miały miejsce podczas poprzednich finałów. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspierał również Jacek Jezierski, prezes NIK w latach 2007-2013.

Co ciekawe były prezes NIK zadeklarował swój udział w zbiórce. Obecnie jest senatorem.

WOŚP nie komentuje sprawy

Przedstawiciele NIK nie tłumaczą powodów wycofania się ze wsparcia finału WOŚP. Przypomnijmy, że od 30 sierpnia pracami izby kieruje nowy prezes Marian Banaś.

d1jswzq

Przedstawiciele fundacji Jerzego Owsiaka zazwyczaj nie komentują tego typu decyzji. - Jesteśmy dalecy od wywoływania jakiejkolwiek presji na osoby i instytucje - usłyszeliśmy w biurze prasowym WOŚP.

Niedawno głośno było o zakończeniu współpracy z WOŚP ze starostwem powiatowym w Kielcach. - Taką decyzję podjęliśmy podczas posiedzenia zarządu powiatu - tłumaczył starosta Mirosław Gębski. Dodał, że jego światopogląd jest "inny", z WOŚP jest mu nie po drodze, a wspomaga Caritas.

Podobnie może być z Marianem Banasiem. Podczas forum ekonomicznego w Krynicy wziął udział w panelu dyskusyjnym o dobroczynności, organizowanym właśnie przez Caritas Polska.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jswzq

Podziel się opinią

Share
d1jswzq
d1jswzq
Więcej tematów