Trwa ładowanie...
d1866n7

Najstarsza Polka skończyła 113 lat. Dostała życzenia od premiera

Tekla Juniewicz z Gliwic jest najdłużej żyjącym obywatelem Polski. Polka zajmuje również 21. pozycję na światowej liście superstulatków. 10 czerwca obchodziła 113. urodziny. Z tej okazji odwiedził ją wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek składa życzenia najdłużej żyjącej Polce Tekli Juniewicz
Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek składa życzenia najdłużej żyjącej Polce Tekli Juniewicz (katowice.uw.gov.pl)
d1866n7

Obchodząca 113. urodziny Tekla Juniewicz urodziła się w Krupsku, niedaleko Lwowa. Jest najstarszą mieszkanką Polski i siódmym najdłużej żyjącym Europejczykiem. Na liście superstulatków, obejmującej osoby, które mają ponad 110 lat, zajmuje 21. miejsce na świecie. Ranking liczy 35 osób i wszystkie są kobietami. Na pierwszej pozycji znajduje się Japonka, która ma 116 lat.

Jubilatka zapewnia, że czuje się świetnie. - Babcia jest niesamowita i nadal bardzo żywotna - twierdzi jej wnuczka, która na co dzień opiekuje się nią razem z bratem. Kobieta na poprzednie urodziny otrzymała kota o imieniu Gustaw, który jest jej stałym towarzyszem. Z okazji urodzin panią Juniewicz odwiedził wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, który przekazał jej list od Mateusza Morawieckiego.

d1866n7

"Za panią ponad wiek polskiej historii i piękna życiowa droga zawiązana z dziejami naszej Ojczyzny. Takie życie to skarbnica wiedzy dla kolejnych pokoleń Polaków. Cieszę się, że pozostaje Pani w dobrym zdrowiu i dzieli się Pani swym doświadczeniem, które jest dla nas drogocennym dziedzictwem" - napisał premier.

   katowice.uw.gov.pl
(katowice.uw.gov.pl)

Zobacz także: Andrzej Duda rośnie w siłę? Jest coś, co „pomoże mu w kampanii”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1866n7

Podziel się opinią

Share
d1866n7
d1866n7
Więcej tematów