Trwa ładowanie...

Najpierw UJ, teraz Uniwersytet Śląski. "Prezydencie, nie podpisuj!"

Kolejna uczelnia mówi "nie" ustawom o KRS i Sądzie Najwyższym – po Uniwersytecie Jagiellońskim, apel do prezydenta wystosował Uniwersytet Śląski. Rada Wydziału Prawa i Administracji wydała uchwałę o solidarności z sędziami.

Share
Najpierw UJ, teraz Uniwersytet Śląski. "Prezydencie, nie podpisuj!"Źródło: Agencja Gazeta
d14m9lo

"Prezydencie, nie podpisuj!" – apeluje na Facebooku Jacek Barcik, adiunkt UŚ i publikuje uchwałę Rady swojego wydziału. "Wzywamy Prezydenta RP do niepodpisywania ustawy o KRS i ustawy o SN. W par. 3 uchwały deklarujemy solidarność i pomoc sędziom w zachowaniu niezawisłości i przyzwoitości wobec barbarzyńskich działań Ministerstwa Sprawiedliwości" – informuje.

Wykładowcy proszą "strażnika Konstytucji o wywiązanie się z powierzonej mu roli". Czytamy, że solidaryzują się ze środowiskiem sędziowskim w trudnym dla niego okresie. "Wobec demontażu systemowych gwarancji niezależności, dla sędziów przyszedł czas indywidualnych wyborów i dawanie świadectwa przyzwoitości" – zaznacza Rada. Pod uchwałą podpisało się 51 jej członków, 4 było przeciw i 4 wstrzymało się od głosu.

O niepodpisywanie ustaw zaapelowała wcześniej Rada Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, o czym pisaliśmy tutaj. Również wydała specjalna uchwałę w tej sprawie. Za przyjęciem uchwały głosowało 67 członków rady, przeciw było sześciu, a kolejnych ośmiu wstrzymało się od głosu. "Wzywamy, aby w tej trudnej chwili dotrzymał złożonej przysięgi" – poprosili prezydenta.

d14m9lo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14m9lo
Więcej tematów