Trwa ładowanie...
wybory do pe

Najnowszy sondaż w wyborach do Europarlamentu. PiS minimalnie wygrywa z KE

Według najnowszego sondażu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego na zwycięstwo liczyć może PiS. Tuż za nim z niewielką stratą jest Koalicja Europejska. Próg wyborczy przekroczyłyby jeszcze Wiosna Roberta Biedronia i Kukiz'15.

Share
Najnowszy sondaż w wyborach do Europarlamentu. PiS minimalnie wygrywa z KE
Źródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d2nw30l

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 38,7 proc. poparcia. Na Koalicję Europejską głosować chce 37,1 proc. badanych. Na podium znalazłaby się Wiosna Roberta Biedronia z 8,4 proc. poparciem. Czwarta pozycja przypadłaby ugrupowaniu Kukiz'15, na które głos zamierza oddać 6,4 proc. respondentów - wynika sondażu Ośrodka badawczego Dobra Opinia dla Polska Press Grupy.

Tuż pod progiem wyborczym znalazła się Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy z 4,9 proc. poparciem. Chęć głosowania na Lewicę Razem deklaruje 3,6 proc. badanych. Poparcie poniżej jednego procenta mają komitety, które nie zarejestrowały się we wszystkich okręgach: Polska Fair Play, Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi i Polexit - Koalicja.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 13-16 maja na reprezentatywnej kwotowo próbie 6,5 tys. dorosłych mieszkańców Polski. Badanie zostało wykonane metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego z wykorzystaniem papierowego kwestionariusza. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

Zobacz także: Wybory do PE. Beata Kempa o nagonce na Annę Zalewską

Źródło: polskatimes.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nw30l

Podziel się opinią

Share
d2nw30l
d2nw30l
Więcej tematów