Trwa ładowanie...
d2be7s7

Najnowszy sondaż. Tak Polacy oceniają przemówienia Andrzeja Dudy

Polacy zabrali głos ws. wypowiedzi Andrzeja Dudy o sędziach i reformie sądownictwa. Większość z nich ocenia je źle - wynika z sondażu SW Research. Zarazem zaskakuje duży odsetek osób, które nie mają zdania w tej kwestii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda w styczniu kilka razy zabierał głos ws. sędziów i reformy sądownictwa
Andrzej Duda w styczniu kilka razy zabierał głos ws. sędziów i reformy sądownictwa (East News, Fot: Tomasz Kawka)
d2be7s7

Sondaż SW Research został przeprowadzony dla rp.pl. Jego uczestnikom zadano pytanie: "jak oceniają ostatnie wypowiedzi Andrzeja Dudy na temat sędziów i reformy sądownictwa?". I tak, 40,6 proc. respondentów odpowiedziało: "negatywnie", 29,1 proc. ankietowanych ocenia wypowiedzi prezydenta "pozytywnie", a 30,3 proc. nie ma zdania w tej kwestii.

Częściej negatywną ocenę wypowiedzi Andrzeja Dudy wystawiają mężczyźni (44 proc.), osoby z powyżej 59 lat (50 proc.) oraz badani o wykształceniu wyższym (45 proc). Tego zdania są też częściej osoby o dochodzie powyżej 5000 zł netto (56 proc.) oraz badani z miast od 100 do 100 tys. mieszkańców (46 proc.).

Zobacz też: Przypięli tweeta z Andrzejem Dudą. Siemoniak tłumaczy tę decyzję

d2be7s7

Przeczytaj również: Wykrzykiwane przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy. "Nie zwracamy mu uwagi, boby się obraził"

Andrzej Duda o sądach. Niejeden raz

Przypomnijmy, Andrzej Duda w styczniu kilka razy zabierał głos w sprawie sędziów i reformy sądownictwa. Kilkanaście dni temu w Katowicach przekonywał, że "wymiar sprawiedliwości musi zostać naprawiony, a sędziowie muszą zrozumieć, jaka rzeczywiście jest ich rola w polskim państwie". Podkreślał, że nie rozumie tego wielu profesorów na wydziałach prawa polskich uczelni i jest mu z tego powodu "strasznie przykro".

d2be7s7

- Mam nadzieję, że zdołamy to przełamać, jak przełamaliśmy wiele innych barier, które nas blokowały, tak jak udało się kiedyś pokonać komunę. Tak samo wierzę w to, że uda się oczyścić do końca nasz polski dom, tak żeby był czysty, porządny, piękny - dodał prezydent.

- Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy - mówił z kolei po tym, jak Komisja Wenecka wyraziła krytyczną opinię na temat ustaw sądowych, a Komisja Europejska zdecydowała, że wystąpi do TSUE o zablokowanie prac polskiej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Przeczytaj również: Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda niekwestionowanym liderem

Podziel się opinią

Share

d2be7s7

d2be7s7
d2be7s7
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów