Trwa ładowanie...
d412wt5

Najnowszy sondaż. Szymon Hołownia z ruchem "Polska 2050" wszedłby do Sejmu

Szymon Hołownia w Sejmie dokonałby prawdziwej rewolucji. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w lipcu, to jego ruch wprowadziłby 50 posłów. Dodatkowo sprawiłby, że PSL do Sejmu w ogóle by się nie dostało, a PiS straciłoby większość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były kandydat na prezydenta Szymon Hołownia (zdj. arch.)
Były kandydat na prezydenta Szymon Hołownia (zdj. arch.) (East News)
d412wt5

Choć do wyborów parlamentarnych ponad 3 lata (odbędą się prawdopodobnie na jesieni 2023 roku - red.), to od kilku dni trwają już pierwsze przymiarki do wyglądu nowego Sejmu. Jak wynika z sondażu Pollster dla "Super Expressu" czarnym koniem tej elekcji zostałby Szymon Hołownia. Ruch "Polska 2050", który ma się przekształcić w stowarzyszenie, jest popierany przez 12,12 proc. ankietowanych.

- W tej chwili został złożony wniosek o rejestrację stowarzyszenia. Natomiast cały czas funkcjonuje ruch "Polska 2050" i będzie kontynuował te działania, które wcześniej Szymon prowadził w kampanii prezydenckiej. Szymon Hołownia będzie jeździł po Polsce, spotykał się z Polakami, rozmawiał z nimi na temat tego, jaka jest jego wizja Polski, jaka jest wizja Polaków. W dalszym ciągu jest otwarty na rozmowy i w tej kwestii nic się nie zmienia - przyznała w rozmowie z WP Iwona Żaczek, która w sztabie była odpowiedzialna za kontakt z mediami.

Na czele zestawienia niezmiennie pozostaje większość rządząca. Prawo i Sprawiedliwość zapewniłoby sobie 41,40 proc. głosujących, która przy takim rozłożeniu głosów straciłaby większość (Jarosław Kaczyński wprowadziłby na Wiejską 223 posłów). Na podium znalazłaby się jeszcze Koalicja Obywatelska z rezultatem 23,02 proc. Przy Wiejskiej zobaczylibyśmy jeszcze reprezentantów Lewicy (9,98 proc.) oraz Konfederacji (8,54 proc.). Poza Sejmem znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe - poparcie dla partii Władysława Kosiniaka-Kamysza zadeklarowało 4,24 proc. badanych.

d412wt5

Przed wyborami parlamentarnymi może się pojawić też zupełnie nowy gracz. Rafał Trzaskowski (były kandydat KO na prezydenta) zapowiedział budowę ruchu obywatelskiego. - Jestem gotów do rozmów z każdym - deklarował prezydent Warszawy. - "Nowa solidarność" to szacunek dla pracy, wszystkich, którzy są dumni z tradycji, różnorodności i nigdy nie pozwolą się dzielić - dodał wiceprzewodniczący PO.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 8-9 lipca 2020 roku na próbie 1058 dorosłych Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wyniki wyborów. Bogdan Zdrojewski: mamy duet w PO, ale zespół trzeba poszerzać

d412wt5

Podziel się opinią

Share

d412wt5

d412wt5
Więcej tematów