Trwa ładowanie...

Najnowszy sondaż prezydencki Duda-Tusk. Zwycięzca mocno zyskuje

Wszystko wskazuje na to, że konflikt prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą w sprawie reformy sądownictwa procentuje. Najnowsze sondaże są wyjątkowo dobre dla prezydenta, bowiem wskazują, że ma szansę na reelekcję.

Share
Najnowszy sondaż prezydencki Duda-Tusk. Zwycięzca mocno zyskuje
Źródło: PAP
d1osl8x

Gdyby wybory prezydenckie odbywały się na przełomie września i października br. to Andrzej Duda bez problemu pokonałby w drugiej turze nawet Donalda Tuska - wynika z sondażu, który dla Dziennika Gazety Prawnej przygotował panel badawczy Ariadna.

Aż 47,5 proc. ankietowanych wskazało, że swój głos oddałoby na obecnego prezydenta Andrzeja Dudę, podczas gdy zaledwie 36 proc. badanych wskazało Donalda Tuska. 16,5 proc. nie zagłosowałoby na żadnego z tych kandydatów. Andrzej Duda znacząco zyskał od ostatniego sondażu, który pojawił się w lipcu. Poparcie dla niego wzrosło w I turze wyborów aż o 5 punktów procentowych, natomiast spadło dla jego najpoważniejszego konkurenta - Donalda Tuska o 6 proc. Jednak szef Rady Europejskiej nie potwierdził, że będzie w ogóle kandydował w wyborach prezydenckich. Jak podkreśla w rozmowie z mediami, wciąż nie podjął jeszcze decyzji.

Wynik ten skomentował na łamach DGP politolog Rafał Chwedoruk, który uważa, że prezydent łapie dodatkowe punkty nie tylko za swoje ostatnie inicjatywy, ale także za sukcesy całego rządu PiS.

d1osl8x

Podziel się opinią

Share
d1osl8x
d1osl8x
Więcej tematów