Trwa ładowanie...

Najnowszy sondaż: PiS wciąż ma ogromną przewagę. Może rządzić samodzielnie

Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, to w Sejmie znaleźliby się przedstawiciele 4 partii - wynika z sondażu pracowni Estymator dla "Newsweeka". Przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad pozostałymi ugrupowaniami jest ogromna - partia ta mogłaby samodzielnie utworzyć rząd po wyborach.
Share
Najnowszy sondaż: PiS wciąż ma ogromną przewagę. Może rządzić samodzielnie
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d3iub8t

PiS (wraz z Solidarną Polską oraz Polską Razem) uzyskałoby - zgodnie z najnowszym sondażem - 43 proc. głosów Polaków. Na Platformę Obywatelską zagłosowałoby 29 proc. respondentów. Do Sejmu weszliby jeszcze przedstawiciele Ruchu Kukiza (9 proc.) i Polskiego Stronnictwa Ludowego (5 proc.).

Zjednoczona Lewica, która w sondażu pojawiła się po raz pierwszy, uzyskałaby podobne poparcie jak poprzednio Sojusz Lewicy Demokratycznej - 4 proc. Poza Sejmem znalazłoby się także ugrupowanie Nowoczesna.pl - swój głos oddałoby na nie 4 proc. respondentów, partia KORWiN - 2 proc., Biało-Czerwoni - 1 proc. i Ruch Narodowy - 1 proc.

Badanie przeprowadzono dla Newsweek Polska 27-28 lipca 2015 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1037 dorosłych osób.

d3iub8t

Podziel się opinią

Share
d3iub8t
d3iub8t
Więcej tematów