Trwa ładowanie...

Najnowszy sondaż. PiS odrabia straty

Najnowszy sondaż wskazuje na spadek poparcia dla Koalicji Obywatelskiej. PiS za to odrabia straty i zyskuje w porównaniu do badania sprzed miesiąca.
Share
Najnowszy sondaż przynosi zmiany
Najnowszy sondaż przynosi zmianyŹródło: PAP
d32u56t

W piątek opublikowano wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla Onetu.

Jak wynika z grudniowego badania, głosowanie na Prawo i Sprawiedliwość zadeklarowało 33 proc. osób ankietowanych. Jest to wzrost o 4,3 pkt proc. w porównaniu do analogicznego badania z listopada.

Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 22,3 proc. respondentów. Partia odnotowała spadek o 2,4 pkt proc w porównaniu do poprzedniego sondażu.

d32u56t

Trzecie miejsce zajął ruch Szymona Hołowni Polska 2050. W wyborach Hołownia uzyskałby 11 proc. głosów. Jest to wynik o 0,3 pkt. proc. gorszy niż w poprzednim miesiącu.

Do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica (7,1 proc., wzrost o 0,1 pkt proc.) i PSL (6,1 proc., wzrost o 1 proc.).

W sondażu po raz pierwszy pojawił się ogólnopolski ruch rolników Agrounia. Nie przekroczyłby progu wyborczego. Na Agrounię zagłosowałoby jedynie 2 proc. badanych. Do Sejmu nie weszłaby także Konfederacja z wynikiem 4,9 proc.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, chęć wzięcia w nich udziału zadeklarowało nieco ponad 50 proc. respondentów. 26,3 proc. ankietowanych stwierdziło, że do wyborów by nie poszło. Badanie przeprowadzono 16 grudnia.

d32u56t

Sondaże. Różne wyniki

Należy jednak odnotować, że znacząco inne wyniki pojawiły się w opublikowanym we wtorek sondażu Kantar. Według badania sprzed 4 dni, Zjednoczona Prawica oraz Koalicja Obywatelska zrównały się poparciem. W tamtym sondażu oba ugrupowania osiągnęłyby po 25 proc. głosów.

Premia dla szefowej Kancelarii Sejmu. Ostry komentarz Bartosza Arłukowicza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32u56t

Podziel się opinią

Share
d32u56t
d32u56t
Więcej tematów