Trwa ładowanie...
d15ntyf

Najnowszy sondaż. Koalicja Obywatelska dogoniła PiS

Najnowszy sondaż Kantar przyniósł wyraźną zmianę w preferencjach wyborczych Polaków. PiS ma się czego obawiać. Na Zjednoczoną Prawicę chce zagłosować tyle samo osób, co na Koalicję Obywatelską.
Share
Najnowszy sondaż. PiS ma powody do zmartwienia
Najnowszy sondaż. PiS ma powody do zmartwieniaŹródło: PAP
d15ntyf

We wtorek po południu opublikowano wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar.

Wynika z niego, że gdyby wybory do Sejmu odbyły się po epidemii koronawirusa, wzięłoby w nich udział 70 proc. Polaków. Zjednoczona Prawica oraz Koalicja Obywatelska zrównały się poparciem. Według sondażu oba ugrupowania osiągnęłyby po 25 proc. głosów.

Oznacza to, że w porównaniu z listopadem poparcie dla PiS spadło aż o 5 pkt. proc., podczas gdy Koalicja Obywatelska zyskała 1 pkt proc.

d15ntyf

Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni może z kolei liczyć na poparcie 13 proc. respondentów. Lewica uzyskałaby 8 proc. głosów. Na Konfederację wskazało 6 proc. wyborców, natomiast na PSL-Koalicja Polska 5 proc. Ugrupowanie Kukiz'15 uzyskało jedynie 2 proc. głosów.

Zobacz też: Szczepionka na COVID. Burza po słowach Janusza Kowalskiego. Włodzimierz Czarzasty kpi

Najnowszy sondaż. PiS i PO remisują?

Wyniki sondażu Kantar wyraźnie różnią się od sondażu IBRiS dla WP, który opublikowaliśmy w ostatnią niedzielę. W naszym badaniu zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość (34 proc.) przed Koalicją Obywatelską (23,4 proc.).

Badanie Kantaru przeprowadzono w dniach 4-9 grudnia 2020 r. na reprezentatywnej próbie 987 mieszkańców Polski w wieku powyżej 18 lat. Przeprowadzono je techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15ntyf

Podziel się opinią

Share
d15ntyf
d15ntyf
Więcej tematów