Trwa ładowanie...
d33c2ky

Najnowszy sondaż: najlepszy polityk to Andrzej Duda, najgorszy - Jarosław Kaczyński

Tuż przed awanturą w Sejmie i okupacją sali posiedzeń Instytut Badań Pollster zapytał Polaków, kto był najlepszym, a kto najgorszym polskim politykiem w 2016 roku. Z sondażu przeprowadzonego dla "Super Expressu" i Nowej TV wynika, że najlepiej oceniamy prezydenta Andrzeja Dudę, najgorzej - Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowszy sondaż: najlepszy polityk to Andrzej Duda, najgorszy - Jarosław Kaczyński
(Forum, Fot: Luka Lukasiak)
d33c2ky

- Prezydent budzi najmniej kontrowersji, a prezes ma największy negatywny elektorat - ocenia w rozmowie z "Super Expressem" prof. Kazimierz Kik.

23 proc. ankietowanych uznało, że najlepszym polskim politykiem w 2016 roku był Andrzej Duda. Na drugim miejscu w tym zestawieniu znalazł się Ryszard Petru - oddało na niego głos 16 proc. ankietowanych. Trzecia jest Beata Szydło - 15 proc., czwarty - Paweł Kukiz - 13 proc.

Zestawienie w kategorii "najlepsi politycy" zamyka Jarosław Kaczyński, na którego swój głos oddało 10 proc. ankietowanych. Prezes PiS "zwyciężył" za to w kategorii "najgorszy polityk" - tak uznało 39 proc. badanych.

Co ciekawe, również w tej kategorii Ryszard Petru zajmuje drugie miejsce - uznało tak 17 proc. badanych.

Na trzecim miejscu wśród "najgorszych polityków" znalazł się Antoni Macierewicz - uznało tak 8 proc. badanych, na czwartym Andrzej Duda - 7 proc., na piątym - Beata Szydło - 7 proc.

Oprac.: Violetta Baran

d33c2ky

Podziel się opinią

Share
d33c2ky
d33c2ky
Więcej tematów