Trwa ładowanie...

Taśmy z ziobrystami. Jak teraz głosowaliby Polacy?

29,8 proc. procent głosów dla Prawa i Sprawiedliwości i 29,7 dla Koalicji Obywatelskiej - to wynik najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych przeprowadzonego przez pracownię Opinia24. Ankietowanych zapytano o to, na kogo oddaliby swój głos, gdyby wybory do Sejmu odbyły się teraz. Zaskakiwać może trzecie miejsce w stawce.

Jak teraz zagłosowaliby Polacy w wyborach do Sejmu?Jak teraz zagłosowaliby Polacy w wyborach do Sejmu?Źródło: Licencjodawca, fot: Leszek Szyma�ski
d4ef3af
d4ef3af

O to, na kogo oddaliby swój głos, gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, ankietowani zostali zapytani w najnowszym badaniu Puls Opinii przeprowadzonym przez pracownię Opinia24.

Jak się okazuje, to Prawo i Sprawiedliwość uplasowałoby się na pierwszym miejscu. Chęć oddania głosu na to ugrupowanie wyraziło 29,8 proc. ankietowanych.

Na drugim miejscu, niemal ex aequo - bo 0,1 pkt procentowy niżej - znalazła się Koalicja Obywatelska. Otrzymała ona 29,7 proc. głosów badanych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Praworządność w Unii Europejskiej. "Polska trafiła do podręczników"

Najnowszy sondaż. PiS i KO niemal na równi, za nimi Konfederacja

Na trzecim miejscu znalazła się natomiast Konfederacja z wynikiem 11,6 proc. Tuż za nią jest Trzecia Droga - także z dwucyfrowym wynikiem - 11,2 proc.

d4ef3af

Na Lewicę zagłosowałoby 8,3 proc. badanych. Bezpartyjni Samorządowcy z wynikiem 3,6 proc. i Polska Jest Jedna z 1 proc. znalazłyby się pod progiem. Chęć oddania głosu na inną partię wyraziło 0,5 proc. ankietowanych, a 4,3 proc. respondentów udzieliło odpowiedzi "trudno powiedzieć".

Czy Polacy poszliby na wybory? Niemal 80 proc. z twierdzącą odpowiedzią

Badanym zostało także zadane pytanie: "Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, to czy wziąłby Pan/wzięłaby Pani w nich udział?". Spośród odpowiedzi ankietowanych, odpowiedzi twierdzących było 78 proc., z czego "zdecydowanie tak" odpowiedziało 53 proc., a "raczej tak" - 25 proc.

18 proc. badanych przekazało z kolei, że nie wzięłoby udziału w wyborach, z czego 10 proc. "zdecydowanie nie", a 8 proc. "raczej nie". 4 proc. respondentów wybrało odpowiedź "nie wiem".

Nowy sondaż. Już po publikacji taśm Tomasza Mraza

Badanie wykonano w dniach 27-28 maja 2024 roku na reprezentatywnej próbie 1001 pełnoletnich mieszkańców Polski. Zostało ono zrealizowane techniką wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI).

d4ef3af

Badanie zostało przeprowadzone już po publikacji kolejnych taśm ukazujących wiele nieprawidłowości w działaniu Funduszu Sprawiedliwości, zarejestrowanych przez Tomasza Mraza - byłego dyrektora Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Czytaj także:

d4ef3af

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4ef3af
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ef3af
Więcej tematów