Trwa ładowanie...
sondaż

Najnowszy sondaż IPSOS: PiS traci poparcie. PO zyskuje

Z badania IPSOS przeprowadzonego w dniach 17-19 marca na zlecenie „Oko.PRESS” wynika, że PiS traci poparcie. Natomiast PO od stycznia notuje duże wzrosty poparcia. Na PiS chce zagłosować 32 proc. wyborców, a na PO 29 proc.

Share
Najnowszy sondaż IPSOS: PiS traci poparcie. PO zyskuje
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
d1kwhoa

Według najnowszego sondażu do Sejmu weszłyby jeszcze cztery partię. Kukiz’15 cieszy się poparciem 10 proc. ankietowanych, a Nowoczesna może liczyć na 9 proc. W Sejmie znalazłyby się jeszcze PSL i SLD, na które chce zagłosować odpowiednio 6 i 5 proc. ankietowanych.

W porównaniu z poprzednim sondażem IPSOS dla „Oko.PRESS”, PiS zanotowało spadek poparcia o 3 pkt. proc. Natomiast Platforma zyskała aż 7 pkt. proc.

d1kwhoa

Jest to już kolejny sondaż preferencji wyborczych Polaków, w którym PO odrabia straty do partii rządzącej.

W badaniu przeprowadzonym 16 i 17 marca przez IBRiS dla „Rzeczpospolitej”, PiS cieszy się 29 proc poparcia i zanotowało jego spadek o 5 pkt. proc. Natomiast na PO chce zagłosować 27 proc. wyborców, co jest wzrostem o aż 10 pkt. proc. Nowoczesna cieszyła się poparciem również 9 proc. ankietowanych. Do Sejmu weszłyby jeszcze cztery ugrupowania – Kukiz’15 (8 proc.), PSL (6 proc.), SLD i Partia Razem (po 5 proc.).

Źródło: Oko.PRESS, WP

d1kwhoa

Podziel się opinią

Share
d1kwhoa
d1kwhoa
Więcej tematów