Trwa ładowanie...
dyf8p71
sondaż

Najnowszy sondaż IPSOS: PiS traci poparcie. PO zyskuje

Z badania IPSOS przeprowadzonego w dniach 17-19 marca na zlecenie „Oko.PRESS” wynika, że PiS traci poparcie. Natomiast PO od stycznia notuje duże wzrosty poparcia. Na PiS chce zagłosować 32 proc. wyborców, a na PO 29 proc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
dyf8p71

Według najnowszego sondażu do Sejmu weszłyby jeszcze cztery partię. Kukiz’15 cieszy się poparciem 10 proc. ankietowanych, a Nowoczesna może liczyć na 9 proc. W Sejmie znalazłyby się jeszcze PSL i SLD, na które chce zagłosować odpowiednio 6 i 5 proc. ankietowanych.

W porównaniu z poprzednim sondażem IPSOS dla „Oko.PRESS”, PiS zanotowało spadek poparcia o 3 pkt. proc. Natomiast Platforma zyskała aż 7 pkt. proc.

dyf8p71

Jest to już kolejny sondaż preferencji wyborczych Polaków, w którym PO odrabia straty do partii rządzącej.

W badaniu przeprowadzonym 16 i 17 marca przez IBRiS dla „Rzeczpospolitej”, PiS cieszy się 29 proc poparcia i zanotowało jego spadek o 5 pkt. proc. Natomiast na PO chce zagłosować 27 proc. wyborców, co jest wzrostem o aż 10 pkt. proc. Nowoczesna cieszyła się poparciem również 9 proc. ankietowanych. Do Sejmu weszłyby jeszcze cztery ugrupowania – Kukiz’15 (8 proc.), PSL (6 proc.), SLD i Partia Razem (po 5 proc.).

Źródło: Oko.PRESS, WP

dyf8p71

Podziel się opinią

Share

dyf8p71

dyf8p71
Więcej tematów