Trwa ładowanie...
d46mmlj

Najnowszy i ostatni sondaż prezydencki. Rafał Trzaskowski coraz bliżej Andrzeja Dudy

Wybory prezydenckie już w niedzielę. Ostatni prawdopodobnie sondaż przed ciszą wyborczą potwierdza, że czeka nas II tura. Różnica między zwycięzcą badania Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim wynosi nieco ponad 11 pkt. proc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowszy i ostatni sondaż prezydencki. Rafał Trzaskowski coraz bliżej Andrzeja Dudy
Najnowszy i ostatni sondaż prezydencki. Rafał Trzaskowski coraz bliżej Andrzeja Dudy (PAP)
d46mmlj

Na ubiegającego się o reelekcję prezydent Andrzeja Dudę chce zagłosować 42,31 proc, ankietowanych przez Instytut Badań Spraw Publicznych (Ogólnopolską Grupę Badawczą) dla portalu stanpolityki.pl. Rafał Trzaskowski zdobył 31,03 proc. głosów, co oznacza 11,28 pkt. proc. między tymi kandydatami i drugą turę w drugą niedzielę lipca.

To prawdopodobnie ostatni sondaż zrealizowany przed ciszą wyborczą, bo IBSP przeprowadzał go zarówno w czwartek 25 czerwca, jak i 26 czerwca.

Na trzecim miejscu w tym badaniu znalazł się Szymon Hołownia z poparciem 13,88 proc. uczestników badania (strata 17 pkt. proc. do kandydata PO-KO).

d46mmlj

Zobacz wideo: Władysław Kosiniak-Kamysz gorzko o opozycji. "Mam program od wielu miesięcy, nie mam nad sobą prezesa"

Na kolejnych pozycjach znaleźli się: Krzysztof Bosak, na którego chciałoby zagłosować 7,41 proc. respondentów, Robert Biedroń z 2,54 proc. głosów i Władysław Kosiniak-Kamysz z 1,69 proc. głosów.

1,14 proc. ankietowanych wskazało innych kandydatów.

d46mmlj

Sondaż przeprowadzono w dniach 25-26 czerwca metodą CATI na próbie 1092 osób.

Wybory prezydenckie 2020. Głosowanie już w niedzielę

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. W niemal wszystkich gminach będzie można głosować w sposób tradycyjny - przy urnach wyborczych, jak i korespondencyjnie. Państwowa Komisja Wyborcza podjęła uchwałę uwzględniającą rekomendacje wydane przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego ws. głosowania wyłącznie kopertowego w dwóch gminach: Baranów (woj. wielkopolskie) i Marklowice (woj. śląskie).

Do walki o urząd prezydenta RP staną: Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Marek Jakubiak, Władysław Kosiniak-Kamysz, Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno, Rafał Trzaskowski, Waldemar Witkowski i Stanisław Żółtek.

Zapraszamy na "Wieczór wyborczy" i "Poranek Wyborczy" w Wirtualnej Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46mmlj

Podziel się opinią

Share
d46mmlj
d46mmlj
Więcej tematów