Trwa ładowanie...
Najnowsze prognozy na święta. Synoptycy nie mają dobrych wieści
wigilia

Najnowsze prognozy na święta. Synoptycy nie mają dobrych wieści

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna Wigilia będzie raczej mokra i ciepła. W pierwszy dzień świąt zacznie się ochładzać i opadom deszczu będzie towarzyszył też śnieg. W piątek możliwe opady śniegu. Uwaga! Będzie bardzo silnie wiało. Służby meteo wydały ostrzeżenia o silnym wietrze dla 9 województw. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem głównie w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, podkarpackim i śląskim.
Share
d128bbt

Wtorek

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Pomorzu opady okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość do 12 mm. Temperatura maksymalna od 6 stopni na północnym wschodzie Polski do 9-11 stopni na południowym zachodzie. Wiatr porywisty, umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu dość silny i silny (do 40 km/h), zachodni. Porywy wiatru do 75 km/h. W partiach szczytowych gór wiatr bardzo silny, w Sudetach w porywach do 110 km/h, a w Tatrach do 120 km/h.

d128bbt

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 3 stopni na Suwalszczyźnie do 4-7 stopni na przeważającym obszarze kraju i do 8 stopni miejscami na zachodnim wybrzeżu. Wiatr porywisty, umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu dość silny i silny (do 40 km/h), zachodni. Porywy wiatru do 70 km/h. W partiach szczytowych gór wiatr silny i bardzo silny, w porywach do około 100 km/h.

Środa

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 5 stopni na północnym wschodzie do 8 stopni na południu i 10 stopni na południowym zachodzie. Wiatr porywisty, przeważnie umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, południowo-zachodni i zachodni. Porywy wiatru do 65 km/h. W partiach szczytowych gór wiatr silny, w porywach do 90 km/h.

Czwartek

W czwartek najchłodniej będzie północnym wschodzie, gdzie termometry wskażą 3 stopnie. Temperatura maksymalna na południowym zachodzie wyniesie 7 stopni i właśnie tam będzie najcieplej.

Piątek

W drugi dzień świąt do Polski dotrze chłodniejsze powietrze, poprzedzone frontem atmosferycznym i opadami śniegu.termometry wskażą od 0 stopni na północnym wschodzie do 5 stopni na południowym zachodzie.

d128bbt

Podziel się opinią

Share
d128bbt
d128bbt
Więcej tematów