Trwa ładowanie...
dfdraq2
15-07-2004 07:45

Najlepiej być Norwegiem

Czy w Polsce są dobre warunki do życia? W dorocznym raporcie, który przedstawi ONZ, znaleźliśmy się na 37 miejscu wśród 177 sklasyfikowanych państw - pisze "Rzeczpospolita". W porównaniu z ubiegłym rokiem spadliśmy o dwa miejsca, a wyprzedziły nas np. Barbados i Seszele.

dfdraq2
dfdraq2

Czołówka rankingu od lat zmienia się tylko nieznacznie. Najlepiej wypadają kraje naszego kontynentu, głównie członkowie UE. Stanowią połowę pierwszej "50". Niestety, Polska wypada na tym tle marnie - komentuje "Rzeczpospolita", zaznaczając, że nasze 37. miejsce to jedno z najgorszych w poszerzonej Unii. Autorzy raportu podkreślają, że po raz pierwszy wyżej w rankingu od Polski jest Estonia (36), która awans zawdzięcza głównie szybkiemu rozwojowi gospodarczemu. Według ocen ekspertów ONZ od lat najlepiej żyje się jednak poza Unią - w Norwegii.

Średnia długością życia Norwegów to 79 lat, odsetek uczących się dzieci wynosi 98%, a PKB na osobę wynosi ponad 36 tysięcy dolarów. Stany Zjednoczone, największa potęga ekonomiczna świata, znalazły się na ósmym miejscu. Ranking zamykają państwa afrykańskie: Sierra Leone, Niger, Burkina Faso, Mali oraz Burundi. (IAR)

dfdraq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfdraq2
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj