Trwa ładowanie...

Najazd turystów na Tatry. Korki na szlakach i TOPR w akcji. Zdjęcie mówi wszystko

W ten weekend pogoda w Polsce dopisała w wielu regionach. Najprawdopodobniej to ostatnie dni lata. Nic więc dziwnego, że tłumy turystów pojawiło się w Tatrach. Na szlakach utworzyły się korki. Wiele razy interweniowali także ratownicy TOPR.

Share
Najazd turystów na Tatry
Najazd turystów na Tatry Źródło: Pixabay, Facebook
d35hppp

Słoneczny weekend spowodował najazd turystów na Tatry. Można ich spotkać nie tylko w trakcie wędrówek po dolinach, ale także pod szczytami. Tam tworzą się kolejki oczekujących na wejście na szczyt.

Oblężenie turystów w Tatrach. Akcje TOPR

Wielu turystów na górskich szlakach to także wzmożona praca ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Tylko w sobotę TOPR udzielił pomocy 14 osobom. Do niektórych akcji wysłany był śmigłowiec.

d35hppp

Dwie akcje ratunkowe odbyły się również w nocy z soboty na niedzielę. Ratownicy znosili w noszach poszkodowanego z rejonu Grzybowca. W drugim przypadku TOPR pomagał dwójce turystów. Ci zgubili szlak, gdy schodzili z Rysów.

Zobacz też: Stracił funkcję, bo ujawnił kłopoty z KE. Teraz mówi: to PiS-exit

Najazd turystów na Tatry. Korki na szlakach

W związku z oblężeniem Tatr przez turystów, na szlakach tworzą się kolejki. Korki są m.in. przy wejściu na szczyt:

  • Giewontu,
  • Świnicy,
  • Zawratu,
  • Rys,
  • Szpiglasowego Wierchu.

W sobotę część turystów wybrała się również na Orlą Perć. Tam również przed wejściem na łańcuchy czy drabinkę tworzyły się kolejki.

Pogoda długoterminowa. Nadchodzi jesień?

Według prognoz meteorologów letnie temperatury mają się utrzymać do połowy września. Najbliższy tydzień zapowiada się jednak ze zmienną pogodą.

d35hppp

Do połowy tego tygodnia nad Polską będą występować ośrodki niżowe znad zachodniej Rosji i Skandynawii. Wtedy też zmieni się pogoda.

Jednak od czwartku nasz kraj dostanie się pod wpływ podobnego wyżu brytyjskiego. Wtedy też prognozowana poprawa pogody. Znów będzie można liczyć na słońce. Jednak słoneczna pogoda nie potrwa długo. Kolejna zmiana najprawdopodobniej od weekendu. Wtedy należy się spodziewać mniejszej ilości słońca, przelotnych deszczów i więcej chmur.

Źródło: PAP, WP Pogoda

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d35hppp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35hppp
d35hppp
Więcej tematów