Trwa ładowanie...
d6c96y3

Nagranie Millera z Kwaśniewskim? Były premier: chyba go nie ma

Marek Falenta robi, co tylko może, aby wydostać się z więzienia - mówi Leszek Miller o opublikowanym wniosku przedsiębiorcy o ułaskawienie. Były premier ujawnił, że nie słyszał w prokuraturze swojej rozmowy z podsłuchu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były prezydent Aleksander Kwaśniewski i były szef rządu SLD-PSL Leszek Miller
Były prezydent Aleksander Kwaśniewski i były szef rządu SLD-PSL Leszek Miller (East News, Fot: Andrzej Iwańczuk)
d6c96y3

Marek Falenta został skazany na 2,5 roku za zlecenie podsłuchiwania polityków w restauracjach. Został zatrzymany w Hiszpanii i stamtąd napisał już trzeci wniosek o ułaskawienie do prezydenta Andrzeja Dudy. Z ujawnionej treści listu wynika, że Falenta dał PiS wybór - albo zostanie ułaskawiony, albo niekorzystne dla obozu rządzącego materiały ujrzą światło dzienne.

- Kiedy przeczytałem ten list, to pomyślałem sobie, że on jest tak napisany, żeby prezydent Duda nie mógł ułaskawić autora tego listu - stwierdził Leszek Miller w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24.

- Bo to wygląda na szantaż i gdyby prezydent postąpił zgodnie z intencją autora tego listu, no to naraziłby się na bardzo poważną krytykę - odpowiedział nowo wybrany europoseł Koalicji Europejskiej, pytany czy wierzy że to ludzie PiS namówili Marka Falentę do nagrywania politycznych rywali.

d6c96y3

Zobacz także: W Polsce są elektrownie groźniejsze od Czarnobyla

- Pan Falenta jest, zdaje się, skazany na 2,5 roku więzienia. I w tej sytuacji każdy robi to, co tylko może, aby się z tego więzienia wydostać. Przed terminem oczywiście - dodał były premier.

W jego ocenie są tylko dwa możliwe motywy działania Falenty. - Albo zaczął to, bo liczył na profity w biznesie, bo dobrze wiedzieć, co biznesmeni czynią i jakie mają plany, albo miał jakiś kontakt ze służbami specjalnymi, tylko jest pytanie jakimi - mówił były szef rządu SLD-PSL na antenie TVN24.

d6c96y3

Nagranie z Kwaśniewskim

Miller wyjaśnił też, że został poinformowany przez prokuraturę praską o nagraniu jego spotkania z Aleksandrem Kwaśniewskim. Zaznaczył, że nie słyszał nagrania.

- Chyba go nie ma, są tylko zeznania kelnerów - stwierdził Leszek Miller.

d6c96y3

Trema przed PE

Pytany przez Konrada Piaseckiego o tremę przed pracą w Parlamencie Europejskim, Miller przyznał, że to dla niego coś nowego.

- Jestem nieco podekscytowany. Nowa przygoda polityczna. A mówiąc też trochę sentymentalnie, no to taka ładna klamra, która zamyka moje życie polityczne - dodał. Nie wykluczył też, że zdecyduje się kandydować na kolejną kadencję do PE.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6c96y3

Podziel się opinią

Share

d6c96y3

d6c96y3
Więcej tematów