Trwa ładowanie...
d1s7s53

"Nadzieja" wysłana na Marsa. Zjednoczone Emiraty Arabskie myślą o kolonizacji Czerwonej Planety

Arabska sonda Al-Amal (Nadzieja) została wysłana na Marsa z centrum kosmicznego Tanegashima w Japonii. Start rakiety H2A wynoszącej sondę, odbył się 20 lipca o godz. 01:58 czasu lokalnego.
Share
Arabska sonda Al-Amal (Nadzieja) została wysłana na Marsa
Arabska sonda Al-Amal (Nadzieja) została wysłana na MarsaŹródło: PAP, EPA
d1s7s53

"Nadzieja" została wysłana w Kosmos. Za kilka miesięcy wyląduje na Marsie

Wysłanie "Nadziei" na Marsa udało się dopiero za 3. razem. 2 poprzednie próby startu rakiety H2-A z portu kosmicznego Tanegashima w Japonii nie były udane z uwagi na niekorzystną pogodę.

"Nadzieja" dotrze na Marsa za 7 miesięcy. Na Czerwoną Planetę sonda dotrze akurat w lutym 2021 roku. Celem misji Zjednocznych Emiratów Arabskich jest m.in. uczczenie w przyszłym roku 50. rocznicy zjednoczenia pierszych 6 emiratów.

d1s7s53

Misja kosmiczna Zjednoczonych Emiratów Arabskich potrwa co najmniej 2 lata. W tym czasie sonda "Nadzieja" będzie przesyłała obrazy zmian temperatury w atmosferze Marsa.

Zjednoczone Emiraty Arabskie myślą o kolonizacji Marsa

Zjednoczone Emiraty Arabskie mają dość ambitne plany ziązane z Marsem. Swoją misję planowały od lat - po raz pierwszy opowiedziały o niej publicznie w 2014 roku. W dalszych planach jest także osadnictwo na Marsie. Na Czerwonej Planecie rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich zamierza rozpocząć osadnictwo do 2117 roku. Dodatkowo, aby przygotować się do kolonizacji Marsa, chce też stworzyć w Dubaju "miasteczko naukowe" na pustyni. Tam też będzie się odbywać symulacja marsjańskich warunków, co ułatwi prace nad technologią, która w przyszłości umożliwi kolonizację Marsa.

Tomasz Siemoniak ma wiele do zarzucenia ks. Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu. "Dzielił Polaków i Ukraińców"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1s7s53

Podziel się opinią

Share
d1s7s53
d1s7s53
Więcej tematów