Trwa ładowanie...
d1pfwl3

Nadmuchiwane świątynie - kontrowersyjny pomysł Kościoła

W Niemczech diecezja Essen planuje kupić "nadmuchiwany kościół" i oddać go do użytku wiernych jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Jak pisze gazeta "Neue Rhein Zeitung", koszt świątyni to prawie 30 tysięcy euro. Tym nietypowym pomysłem Kościół chce zbliżyć się do swoich wiernych.

d1pfwl3

Kościoły tego typu pojawiły się pięć lat temu w Wielkiej Brytanii i przypominają nadmuchiwane zamki dla dzieci, podobne do tych, jakie stoją na placach zabaw.

Przenośna świątynia ma stanąć na jednym z tradycyjnych świątecznych bazarów. Dyrektor katolickiego centrum młodzieży w Essen tłumaczy, że "nadmuchiwany kościół" pomoże diecezji w bezpośrednim dotarciu do ludzi. Kościół ma być też ustawiany na boiskach szkolnych, czy w pasażach dla pieszych.

W obiekcie ma się znaleźć 60 miejsc siedzących. Świątynia ma być miejscem, w którym odbywać się będą nabożeństwa i spotkania poświęcone problematyce wiary.

Niedawno "nadmuchiwane" świątynie otworzyły w Niemczech Kościoły ewangelickie Wirtembergii i Turyngii, wywołując poruszenie opinii publicznej.

d1pfwl3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pfwl3
Więcej tematów