WP

Nadchodzi Marsz Równości w Poznaniu. Ksiądz prosi o modlitwę za miasto

Marsz Równości, który przejdzie ulicami Poznania w sobotę, budzi wielkie emocje. Szczególnie aktywni są przeciwnicy demonstracji, którzy na rozmaite sposoby manifestują swoje niezadowolenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opinie ws. Marszu Równości są podzielone
Opinie ws. Marszu Równości są podzielone (iStock.com, Fot: joegolby)
WP

Na trasie marszu zawisły tęczowe flagi. Ulicami miasta w piątek jeździło 180 tramwajów przystrojonych flagami LGBT. Jak twierdzi rzeczniczka poznańskiego MPK Iwona Gajdzińska, ów pomysł spotkał się z mieszanym odbiorem.

- Mamy świadomość, że tramwajami w Poznaniu podróżują osoby różnej płci, orientacji seksualnej, różnego wyznania czy poglądów. Z jednej strony inicjatywa jest chwalona. Pojawiają się głosy, że Poznań jest miastem otwartym. Z drugiej strony są głosy oburzenia - mówi. Wśród niezadowolonych mają być również motorniczy, którzy są zmuszeni prowadzić pojazdy mimo odmiennych poglądów.

Głos w sprawie niecodziennej dekoracji tramwajów oraz sobotniego wydarzenia zabrał również poznański ksiądz Daniel Wachowiak. Duchowny na swoim Twitterze wystosował apel.

WP

Zobacz także: Wassermann o sytuacji z 2015 roku: "Wtedy im to nie przeszkadzało"

"Nawet, jeśli nie jesteś związany z Poznaniem, a chciałbyś pomóc temu coraz bardziej duchowo pogubionemu Miastu, pokornie proszę, byś w tych dniach zmówił choć krótką modlitwę w jego intencji" - czytamy.

WP

Część przeciwników demonstracji uciekła się do dosyć dowcipnego fortelu. Na dzień Marszu Równości zgłoszono w Poznaniu ponad 30 manifestacji. Obok parady odbędą się m.in. "Pochód zwolenników piwa Special w opozycji do picia wódki", a także "Gdańskich meleksiarzy za normalną rodziną". Manifestację, już całkiem poważną zapowiada również Młodzież Wszechpolska.

Organizatorzy poznańskiego Marszu Równości nie rozumieją głosów krytyki i podkreślają, że manifestacja nie nawołuje do nienawiści i nikogo nie krzywdzi. Demonstrację zorganizuje grupa Stonewall, która zasłynęła m.in. sprzedażą koszulek z tęczowym godłem Polski.

Źródło: gazeta.pl/onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP