Trwa ładowanie...
parada równości

Nadchodzi Marsz Równości w Poznaniu. Ksiądz prosi o modlitwę za miasto

Marsz Równości, który przejdzie ulicami Poznania w sobotę, budzi wielkie emocje. Szczególnie aktywni są przeciwnicy demonstracji, którzy na rozmaite sposoby manifestują swoje niezadowolenie.

Share
Nadchodzi Marsz Równości w Poznaniu. Ksiądz prosi o modlitwę za miasto
Źródło: iStock.com, fot: joegolby
dbt0oq7

Na trasie marszu zawisły tęczowe flagi. Ulicami miasta w piątek jeździło 180 tramwajów przystrojonych flagami LGBT. Jak twierdzi rzeczniczka poznańskiego MPK Iwona Gajdzińska, ów pomysł spotkał się z mieszanym odbiorem.

- Mamy świadomość, że tramwajami w Poznaniu podróżują osoby różnej płci, orientacji seksualnej, różnego wyznania czy poglądów. Z jednej strony inicjatywa jest chwalona. Pojawiają się głosy, że Poznań jest miastem otwartym. Z drugiej strony są głosy oburzenia - mówi. Wśród niezadowolonych mają być również motorniczy, którzy są zmuszeni prowadzić pojazdy mimo odmiennych poglądów.

Głos w sprawie niecodziennej dekoracji tramwajów oraz sobotniego wydarzenia zabrał również poznański ksiądz Daniel Wachowiak. Duchowny na swoim Twitterze wystosował apel.

Zobacz także: Wassermann o sytuacji z 2015 roku: "Wtedy im to nie przeszkadzało"

"Nawet, jeśli nie jesteś związany z Poznaniem, a chciałbyś pomóc temu coraz bardziej duchowo pogubionemu Miastu, pokornie proszę, byś w tych dniach zmówił choć krótką modlitwę w jego intencji" - czytamy.

Część przeciwników demonstracji uciekła się do dosyć dowcipnego fortelu. Na dzień Marszu Równości zgłoszono w Poznaniu ponad 30 manifestacji. Obok parady odbędą się m.in. "Pochód zwolenników piwa Special w opozycji do picia wódki", a także "Gdańskich meleksiarzy za normalną rodziną". Manifestację, już całkiem poważną zapowiada również Młodzież Wszechpolska.

Organizatorzy poznańskiego Marszu Równości nie rozumieją głosów krytyki i podkreślają, że manifestacja nie nawołuje do nienawiści i nikogo nie krzywdzi. Demonstrację zorganizuje grupa Stonewall, która zasłynęła m.in. sprzedażą koszulek z tęczowym godłem Polski.

Źródło: gazeta.pl/onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbt0oq7

Podziel się opinią

Share
dbt0oq7
dbt0oq7
Więcej tematów